NB I. Budaörsi DSE – SZBBRA 2-3

Kategória: Egyesület, Felnőtt

Nehezen indult számunkra az év első bajnoki mérkőzése, hiszen a lányok nagy része vírusos megbetegedéssel küzdött és szombat délelőtt még az is kérdéses volt, hogy ki tud-e állni a csapat a mindenképpen rangadónak számító, igen fontos mérkőzésen. A lányok végül minden erejüket összeszedve útra keltek Budapestre, tudván, hogy az egészséges játékosokra igen nagy teher hárul majd.

Szerencsére jól vették a lányok az akadályokat, és ismét tanúbizonyságot tettek küzdeni akarásukról és arról, hogy nehéz helyzetben mindig van, aki/akik vezetni tudja/tudják a csapatot.

A szövetség hivatalos oldala szerint is “óriási izgalmakat és fordulatokat hozott a felsőházba jutásért küzdő Budaörs és Balatonfüred rangadója, amelyet végül a vendégek nyertek meg a döntő játszmában. A meccs hőse a 44 pontig jutó balatonfüredi Marija Skoric lett.

Ezzel az eredménnyel viszont az a „vicces” helyzet állt elő, hogy a budaörsiek, a fürediek és az ugyancsak a felsőházra aspiráló Gödöllő immár másodszor is körbe verte egymást. A tabellán jelenleg veresége ellenére a Budaörs a harmadik 22 ponttal, a füredieknek egy ponttal kevesebbjük van. A Gödöllő ugyan csak 16 ponttal áll, ám ők két mérkőzéssel kevesebbet játszottak, ők vasárnap a Palotát fogadják és a TFSE-vel van egy elhalasztott mérkőzésük.”

Budaörs – Szent Benedek-Balatonfüred 2:3 (–21, 22, 23, –21, –14)

V: Farkas L., Éri.

BUDAÖRS: Radomszki 18, Kilyénfalvi 13, Juraszik 5, Tóth E. 20, Molnár A. 8, Balabás 11. Csere:Maurer, Hernády (liberók), Ostorházi 1, Deli, Szabó K. 1.

Vezetőedző: Fekete Krisztina.

SZBBRA: Jezerniczki 7, Yslany Kelly 3, Dordzsceren 6, Vasvári E. 9, M. Skoric 44, N. Skoric 12. Csere: Fáth (liberó)

Vezetőedző: Andrea Milodanovic

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 10:16, 17:21. II. játszma: 5:8, 15:16, 20:21. III. játszma: 6:8, 16:15, 21:20. IV. játszma: 8:5, 15:16, 21:20. V. játszma: 4:5, 5:10, 6:12.

Gratulálunk a csapatnak az idegenben szerzett győzelemhez, Marija Skoricnak pedig a kiemelkedő teljesítményéért!

Csak így tovább!

Vasárnap ismét hazai pályán szurkolhatunk a csapatnak, amikor a TFSE ellen meccselnek a lányok.