Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágó: Penta Gödöllői RC – Balatonfüred 3:2 (24, 15, –24, –20, 17)

Kategória: Egyesület, Felnőtt

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján
Penta-Gödöllői RC – Szent Benedek Balatonfüred RA 3:2 (24, 15, -24, -20, 17)

Rendkívül izgalmas, fordulatos és a végletekig kiélezett mérkőzésen sikerült kiharcolni a továbbjutást!

Az első meccsen megszerzett 3:0-s győzelem után, a budapesti dugó miatt mindössze húsz perccel a kezdés előtt ért csak csapatunk a csarnokban, ezért tíz perccel el is tolták a kezdést. Ez szerencsére úgy tűnt, mintha a hazaiakat zavarta volna meg inkább, hiszen az első játszma nagy részében vezettünk, a végén 24:22-re is. A gödöllőiek azonban innen megfordították a játszmát, és nyertek, csakúgy, mint a másodikat. A harmadik szettben is vezettek 11:5-re. Ekkor azonban elfáradtak, és a balatonfüredi lányok átvették a vezetést. Igaz, a végjátékban 24:21-ről még egyenlített a GRC, de ezután a fürediek voltak kétszer eredményesek. A negyedik játszmában vezettek már 14:6-ra is, s bár a Gödöllőnek sikerült visszazárkóznia egy pontra, a végjátékot jobban bírtuk és a lányok kiharcolták a továbbjutást, amely a klub történetének eddigi legnagyobb sikere. Az ötödik játszma végén óriási csatában (mindkét csapatnak volt mérkőzéslabdája) a győzelmet is megszerezte ugyan a gödöllői csapat, annek azonban a továbbjutás szempontjából már nem volt jelentősége.

Így 5:3-as összesített eredménnyel az SZBBRA a legjobb 8 között a Magyar Kupában!!!! A mindössze 4 éves múltra visszatekintő Szent Benedek-Balatonfüred Röplabda Akadémia eddigi legnagyobb sikere!