A bronzéremért játszhatunk az Extraligában

Nem tudtuk megszorítani a Vasas Óbudát az elődöntő harmadik meccsén.

Vasas vezetéssel, de szorosan indult az elődöntő harmadik mérkőzése. Mindkét oldalon egyaránt akadtak nagyon szép megoldások, de bosszantó hibák is. A hazaiak játékából tűntek el hamarabb a hibák, így kisebb előnyt tudtak építeni, jött feladóban Norene Iosia és 12-9-nél időt is kért Dejan Desnica. A nagyobb Vasas rohamot ugyan sikerült megállítanunk, de továbbra is maradtak a játékunkban hibák, így közelebb férkőzni nem sikerült az ellenfélhez, sőt két figyelmetlenség után 18-13-nál már ismét Dejan Desnicának kellett időt kérnie. Ha nem is azonnal, de felcsillant a remény, hogy vissza tudunk jönni a szettben, egész biztatóan és hiba nélkül kezdtünk játszani, de sajnos csak egy rövid periódusra volt igaz, így a fővárosiak behúzták az első szettet. (25-19)

A játszma elejével most sem volt problémánk, azonban 3-3 után megint jöttek a buta hibák, amit a túloldal kihasznált és három pontos előnyt építettek. Tartani tudtuk magunkat ezen a különbségen, de a hibáink miatt esélyünk sem volt közelebb férkőzni az ellenfelünkhöz, sőt mivel a hibáink megszaporodtak a Vasas gyakorlatilag tetszés szerint érte el a pontokat és pillanatok alatt az újabb játszmagyőzelem kapujába érkezett. Igyekeztünk ugyan küzdeni és „életben tartani” a szettet, de ez csak arra volt elég, hogy valamicskét faragjunk a különbségen. (25-13)

Nehéz ilyenkor fejben ott maradni a meccsben és az utolsó szalmaszálba kapaszkodva koncentrálva játszani. Sajnos mindez nekünk is csak nagyon rövid időre, egy-egy labdamenetre jött össze. Itt is igaz volt, ami az egész párharcra: ha fejben összeszedetten és koncentráltan tudunk játszani, akkor nincs gondunk. Az azonban nagyon kevés egy bajnoki elődöntőben. Küzdöttünk és harcoltunk, de legtöbbször saját magunknak tettük nehézzé a dolgunkat így nem tudtuk szorossá tenni a szettet és a meccset sem. (25-15)

Győzelmével a Vasas Óbuda 3-0-ra megnyerte az elődöntős párharcot és készülhet a Békéscsaba elleni döntőre. Nekünk is van még fontos feladatunk: jövő héten már a Kaposvár ellen játszunk a bronzéremért.

Jannisz Atanaszopulosz: – Mindig ezek a mérkőzések a legnehezebbek, tudatosítani kellett a játékosokban, hogy ez a találkozó is 0:0-ról indul. Ez maximálisan sikerült, a lányok az elejétől a végéig koncentráltan röplabdáztak és meggyőző sikerrel bizonyították, ott a helyük a fináléban. Nagyon várjuk a Békéscsaba elleni döntőt, nem sok csapatnak adatik meg, hogy három aranyéremért játszhat. Köszönöm Jámbor Jánosnak és a teljes stábnak, hogy nem szenvedtünk hiányt a szezon során semmiben, a szurkolóknak pedig azt, hogy újfent fantasztikus hangulatot teremtettek. Várjuk őket az aranycsatában is!
Dejan Desnica: – Gratulálok a Vasasnak a döntőbe jutáshoz. A két vesztes mérkőzés után nem tudtunk felpörögni a harmadik meccsre, nem volt erő a játékunkban és ezért nem tudtuk megnehezíteni az ellenfelünk feladatát. Fel kell emelni a fejünket és mennünk kell tovább, fontos feladatunk van még, meg kell szereznünk a bronzérmet a Kaposvár ellen.