A cél: Élvezni a játékot

Kategória: Egyéb

Izgalmas és nehéz sorozat közepén jár csapatunk, egymást érik a mérkőzések, hiszen a CEV-kupa és az Extraliga párhuzamos kihívások elé állítják játékosainkat.

A hétvégén egyhónapos szünetet követően folytatódott a bajnokság, Székesfehérvárra utaztunk, hogy összecsapjunk a MÁV Előrével. A találkozó öt szett után ért véget, vért, verejtéket izzadva győztük le a hazaiakat.

„A MÁV Előre kitűnően szerváló és védekező együttes, kihívást jelentett számunkra a mérkőzés, de csapatunk jelesre vizsgázott – mondta játékosunk, Courtney Herbin-Baker. – Küzdöttünk, és tudtuk, nyerhetünk, még akkor is, ha nem játszottunk a legjobb formában.”

Csapatunk ezután sem dőlhet hátra, hiszen csütörtökön Csehországban játszik a Dukla Liberec ellen a CEV-kupa nyolcaddöntő visszavágóján. Múlt héten 3–1-re kikaptunk hazai pályán, így hátrányból várjuk a folytatást.

Fontos, hogy a budapesti mérkőzésből levonjuk a tanulságokat és ne kövessük el ugyanazokat a hibákat. A győzelemhez és a továbbjutáshoz mindenkinek száz százalékot kell hoznia. Szeretnénk élvezni a játékot, hiszen remek lehetőség, hogy kemény mérkőzést játszhatunk a kiváló Libereccel. Ez a sport lényege, ezt szem előtt tartva készülünk.”

A következő mérkőzést január 19-én, csütörtökön 18:00 órakor játsszuk a cseh Liberec ellen.