Akadémiai programunk sikere is a bajnoki arany

Kategória: Egyesület, U17

Tanrendhez igazított edzések, támogató közeg és folyamatos versenyzési lehetőség várja a fiatal sportolókat klubunknál. Akadémiai programunk sikerének bizonyítéka az U17 I.osztályú csapatunk magabiztos sikere is az országos döntőn.

Utánpótlásunk eddigi legnagyobb sikerének örülhettünk hétvégén, amikor U17 I.osztályú csapatunk bajnoki aranyérmet szerzett. Az, hogy ebben a csapatban bőven van potenciál, már a szezon elején látszott, hiszen a lányok már akkor is képesek voltak rövid idő alatt hatalmasat fejlődni.

Három éve következetesen építjük az akadémiát, egyre felkészültebb és magasabb szinten röplabdázó gyerekek választanak minket az ország minden részéről-mondta Kormos Mihály utánpótlás szakmai igazgató. Úgy gondolom, hogy annak a munkának a gyümölcse, amit edző kollégáimmal elvégeztünk, most év végére érett be. Az egész szakmai stábra, és persze a lányokra is nagyon büszke vagyok!

Akadémiánk rendkívül szerencsés feltételek között várja a röplabdás tehetségeket, hiszen iskolánk, a sportcsarnokunk és a kollégiumunk egy telken helyezkedik el, így még a távolról érkező diákok szülei is biztonságban tudhatják gyermekeiket. Felkészült edzőink, tanáraink, nevelőink pedig páratlan felelősséggel és odafigyeléssel oktatják őket. Az ifjú sportolóknak heti 6-8 edzésük van, a tanórák előtt és után, speciális posztedzésen vehetnek részt, hétvégén pedig folyamatos versenyzési lehetőséget kapnak, melyből több saját rendezésű.
Akadémistáink egész évben kivételes alázattal állnak a munkához, ami sokszor nem kis áldozatot kívánt tőlük, hiszen vannak olyan játékosaink, akik több korosztályban versenyeznek.

Idén akadémistáinkat hat csapatban versenyeztettük, közülük négy együttes a döntőig is eljutott.(ezenkívül U13-as csapatunk is a döntőben bizonyíthatott) Nacsa Gábor és Kormos Mihály bajnoki aranyérmes U17 I.osztályú csapata mellett-ahol mindössze 16,1 év az átlagéletkor- ,Szőke Zoltán és Mészáros Péter U20-as, 17,5 éves átlagéletkorú I.osztályú együttese is bekerült a döntős csapatok közé, ahol végül az ötödik helyen végzett. Ez egy hatalmas siker, hiszen nagyot fejlődött a csapat a szezon során. U20 II. osztályú csaptunk játékosai nyakában már hetek óta ott csillog az ezüstérem, hiszen az előkelő második helyen zárták az évet a nyugati csoportban. (edzők itt is :Nacsa Gábor, Kormos Mihály)
U17 II.osztályú csapatunk is elképesztő fejlődést mutatott ebben a szezonban. Nacsa Gábor és Besenyei Attila csapata az első félévben azért harcolt, hogy elkerülje az osztályozót, most hétvégén pedig már a döntőben küzdött az éremért, végül negyedik helyen végzett a II. osztály nyugati csoportjában.

Fiatal, 17 éves átlagéletkorú Nb1-es csapatunk célja idén az I.osztályban maradás volt, ehhez képest a tizenkét gárda közül a tizedik helyen végzett. A csapat a TF és a BRSE elleni bravúros győzelemmel megmutatta mit is tud a pályán. Több játékos a felnőtt csapattal edzhetett, és az extraligás mérkőzéseken is pályára léphetett. Ilyen lehetőséget kapott: Sólyom Emese, Tóth Sára, Krakoczki Csenge, Szakály Stefánia és Schneider Vanessa is. Az utánpótláskorú Orosz Bianka,Balogh Emma es Dimitric Miona pedig egész évben az extraligás kerettel készülhetett és versenyezhetett az NB1-es és az U20-as versenyek mellett. Így összesen nyolc utanpótláskorú játékos kapott lehetőséget az extraligás csapatban az idei szezonban.

Eredményeink jó visszaigazolásai annak,hogy a hároméves akadémiánk hatékonyan működik, és a befektetett munkánk megtérült.

U17 I.osztályú csapatunk aranyérmes lett az országos döntőn. A bajnokcsapat: Szakály Stefánia, Mária Kata, Vajai Anna, Bernáth Viktória Laura, Schneider Vanessa, Magyarossy Anna Judit, Gergácz Olga, Szabó Krisztina Ivetta, László Krisztina, Tomanóczy Eszter, Nagy Emese, Simon Réka. Edzők: Nacsa Gábor, Kormos Mihály. Gyógytornász: Papp Zsófia. Technikai vezető: Sarkady Péter Pál