Az első szett után fegyelemezetlenül játszottunk

Kategória: Egyéb

A vasárnapi két felvonásos UTE-Szent Benedek RA párharc első mérkőzésén a lila-fehérek nyertek 3:1-re az NB I-ben.
Villámrajtott vettünk az első játszmában, elsősorban Schneider Vanessa járt élen a pontszerzésben. Nyitásainkkal, amelyekből több ász vagy ászértékű volt, nem tudtak mit kezdeni a túloldalon és így tartottuk előnyünket. A szett végén ugyan volt egy kisebb megingásunk, az UTE ugyan visszajött egyetlen pontra, de egyenlítenie nem sikerült, így a nyitó játszma a miénk lett. (I. szett: 22-25)

A második szett elején Tóth Sára két remek blokkja adta meg az alaphangot, és úgy tűnt, átmentjük a lendületünket. Bár 6-6-nál utolértek a lila-fehérek, de a vezetést nem vették át – akkor még. Merthogy tizennégynél megint egyenlő volt, és ott viszont már nem sikerült megtartani az előnyünket. Elszállt a higgadt és pontos játékunk, amelyet az UTE kihasznált és egyenlített. (I. szett: 25-17)

A harmadik szettet sem kezdtük jól, nagyon gyorsan előnybe került ellenfelünk, Fésüs Irénnek 7-2-nél kellett kikérnie az első idejét. Nem találtuk a ritmust, több alaphibát is elkövettek a lányok, így nőtt a hátrányunk. Küzdöttünk becsülettel, de a legnagyobb ellenfelei mi voltunk magunknak. Az UTE nem kegyelmezett és nagyon gyorsan lezárta a játszmát, és átvette a vezetést. (III. szett: 25-12)

A negyedik szett elején Szakály Stefánia pontjaival mi jutottunk vezetéshez, de hiába vezettünk 5-2-re, az újpestiek zsinórban hat pontot szerezve átvették a vezetést. Jókor jött az időkérés, mert a lányok gyorsan visszataláltak a jó útra és egyenlítettek. Hullámzó volt a játék, hol egyik, hol másik oldalnak volt rövidebb jó periódusa. A hajrát mi kezdtük egyetlen pontos előnnyel, de sajnos érthetetlenül idegesen és kapkodva játszottunk, így a lila-fehérek gyorsan fordítottak és 22-20-nál már Fésüs Irénnek kellett időt kérnie, de fordítani már nem sikerült. (IV. szett: 25-22)

Fésüs Irén: Az első szettben a lányok maradéktalanul betartották a taktikai utasításokat. A második szettől kezdve rendkívül fegyelmezetlenül játszottunk, és ennek vereség lett a vége.

UTE U21-Szent Benedek RA 3:0 (-22, 17, 12, 22)
Szilágyi utca, 67 néző. V: Takács Á., Vigh.
UTE U21: Ligárt 5, Correa 15, Kopunovic 10, Pécsi 2, Kis D. 20, Rádosi 4. Csere: Németh Z. (liberó), Kovács K. 2, Takács V. 6, Riesz 5. Vezetőedző: Selmeczi Zsuzsanna.
SZBRA: Mayerhoffer 6, Tóth S. 3, Schneider 21, Szakály 10, Sólyom 5, Gergácz 7. Csere: Berkó V., Darvasi (liberók), Egri B. 1, Spándli, Lovász 1. Vezetőedző: Fésüs Irén.