Az utolsó szettben megszorongattuk a bajnoki címvédőt

Kategória: Egyéb

Bár rosszul kezdtük a meccset, folyamatosan javult a játékunk, s a végén közel álltunk, hogy szettet nyerjünk.

Amikor Orosz Bianka az első pontunkat szerezte egy szép blokkal, a Vasas már négynél járt. Bizony alaposan állva hagyott bennünket a bajnoki címvédő. A különbség egyre nőtt, mi pedig sehogy nem találtuk a játék ritmusát. Hiába cserélt és kért időt Kristian Michailov, nem tudta felrázni a csapatot, így az első játszma nagyon gyorsan a fővárosiaké lett. (I. szett: 10-25)

Lényegesen szorosabban kezdődött a második szett. Nacsa-Pekárik Eszternek volt két szép megoldása, de a többiek is sokkal jobban mozogtak az első szetthez képest. Ez az eredményen is meglátszott, sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szett közepén, 14-14 után a Vasas sokkal kevesebbet hibázott és ez rögtön meg is látszott az eredményen. Hiába kért időt vezetőedzőnk, nem sikerült megtörni a túloldal lendületét, és ez a játszma is odalett. (II. szett: 17-25) Ebben a szettben lépett először pályára friss igazolásunk, a kubai Diaris Perez Ramos, aki első pontját is megszerezte azon nyomban.

A harmadik játszmában úgy festett, hogy a Vasas nagyon gyorsan lezárja a meccset. Hiába vezettek már 5-6 ponttal, nem adtuk fel a küzdelmet. A szett közepén Nika Boshnakova és Jovana Veszovics egymásra licitáltak pontgyártásban és ennek köszönhetően 18-nál utolértük ellenfelünket. Sikerült kihasználnunk, hogy a vendégek belealudtak egy kicsit a meccsbe, és közel álltunk ahhoz, hogy szettet raboljunk, de a végén a címvédő együttes be tudta fejezni a meccset. (III. szett: 25-27)

Az Extraliga március közepén folytatódik a sorozat rájátszásával, a pontos részletekről később számolunk be.

Kristian Michailov: Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, azonban a harmadik játszmában fel tudtuk venni a bajnoki címvédő ritmusát és meg tudtuk szorítani őket. Közel voltunk ahhoz, hogy játszmát raboljunk. Az alapszakasz harmadik helyezése dicséretes a csapattól. Nem pihenhetünk, folytatnunk kell a munkát a rájátszásra.

Giannis Athanasopoulos: Bebizonyítottuk, hogy jelenleg mi vagyunk az első számú csapat Magyarországon, hiszen megnyertük az alapszakaszt. Gratulálok a játékosoknak is a stábnak is, de mindenki tudja, hogy ez még nem jelent semmit, mert a szezon lényegi része csak ezután következik. Végig koncentráltan röplabdáztunk, a harmadik szettet pedig annak ellenére tudtuk megnyerni, hogy a Szent Benedek nagy nyomást helyezett ránk. Most kicsit pihenünk, aztán lesz két hetünk felkészülni a kupadöntőre.

Szent Benedek RA-Vasas-Óbuda 0:3 (-10, -17, -25)
Balatonfüred, Balaton Konferencia- és Szabadidőközpont, 182 néző. Vezette: Mezőffy, Bátkai-Katona
SZBRA: Veszovics 8, Orosz 4, Herbin-Baker 4, Koleva 3, Nacsa-Pekárik 4, Boshnakova 5. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Michalewicz , Stijepic 2, Pérez 5, Dimitric 1. Vezetőedző: Kristian Mihailov
Vasas: Fricova 14, Papp O. 6, Bannister 16, Török 15, Abdulazimova 10, Skrypak 1. Csere: Juhár (liberó), Fábián, Vezsenyi 2. Vezetőedző: Giannis Athanasopoulos