Bár a döntőbe nem kerültünk be, erősebbek és bátrabbak lettünk!

Kategória: U15

A Dunakanyar ellen elvesztett meccs miatt nem sikerült a legjobb négy közé jutás U15-ös csapatunknak

Először a VASAS lányaival mérkőztünk meg. Az erőviszonyokat már jól ismertük. Fő célunk volt, hogy a védekezéseinket pontosítsuk, az előző fordulókon elkövetett hibáinkat kijavítsuk, és önbizalmunkat építsük a második meccsünkre. Mondhatni egy felkészítő tornára számítottunk. Élvezetes, magabiztos játékkal gyorsan sikerül is győzedelmeskednünk.
Második meccsünkön a döntőbe jutás volt a tét. Mivel a Dunakanyar is legyőzte a Vasast, így a bajnokságban azonos ponttal álltunk az 4-5. helyen. Ez egy nagyon nehéz pszichés helyzet, akár felnőtt játékosok számára is. Már az első szettben hosszú labdamenetek, drámai helyzetek alakultak ki. A hatalmas nyomás a sok hibán keresztül mutatkozott meg mindkét csapatnál. Néha nálunk, máskor ellenfelünknél volt az előny. Végül nyitásrontásokkal nehezítettük meg a dolgunkat. Így a hajrában 25:23-ra maradtunk alul. Második szettünk is hasonlóan indult szorosan egymás nyakában lihegtünk. A szett feléhez érve javultak nyitásaink. Pontosabban fejeztük be támadásainkat és sikerült némi előnyt szerezni, ami a játszma végéig kitartott. A harmadik és negyedik szettben a koncentrációnk romlott. Maradtak a jó és izgalmas labdamenetek, de minden téren egy kicsit visszaestünk.
A felzárkózás minden játszmában nagyon sok energiánkat elvitte. Görcsössé vált a játékunk, egymástól vártuk a megoldást, és így a szettek végére nem maradt már energiánk.

Besenyei Attila edző: Egyik szemem sír, a másik nevet. Szomorú vagyok, ha a lányokra nézek. Rajtuk látom a csalódottságot. Nagyon akarták mindkét győzelmet, és tudják, hogy ezzel a vereséggel nem kerültek be az országos négyes döntőbe. Ez ilyenkor szomorúságra ad okot, de sokszor láttuk már, hogy egy vereség is mekkora plusz erőt és löketet tud adni. Mert ezek a lányok óriásit küzdöttek azért, hogy idáig eljussanak. Boldog vagyok, mert egy igen hosszú út végéhez értünk, ami tele volt érzelmi hullámokkal. Minden, amit idáig megtettünk ebben az évben, az csak erőssé és bátorrá tett mindannyiunkat. Az egész évet nézve hatalmasat léptek előre lányaink. Ez az, ami számít, és ami a legnagyobb örömet jelenti számomra. Az elvégzett munka és jó a csapatszellem! Tiszta szívből gratulálok lányainknak!