Bravúros győzelem a Békéscsaba ellen

Kategória: Egyéb

Először játszottunk idén Balatonfüreden és rögtön hoztunk is egy nagy bravúrt.

Az elmúlt fordulóban az MTK-tól, idegenben elszenvedett vereség után a fejekben is rendet kellett tennie a szakmai stábnak. A hétvégi bajnoki meccshez közeledve érezhető volt, hogy egyre elszántabbak a lányok. Kristian Michailov vezetőedző a kinevezése óta először dolgozhatott úgy egy teljes hetet a csapattal, hogy nem kellett meccset játszani hét közben.

Remek ritmusban kezdtük a meccset, Slavina Koleva és Milka Stijepic járt az élen a pontszerzésben. Nem volt sokáig szoros a szett eleje, 3–3 után két-három pontos előnybe kerültünk, majd 8–6 után Vacsi Evelin szép és Courtney Baker két blokkja után már öt ponttal vezettünk. Hiába kértek időt a vendégek, nem tört meg a lendületünk. Milka Stijepic mellett Nacsa-Pekárik Eszter is szép pontokat szerzett. Fogadásban liberónk, Fáth Kinga hosszú idő után kapott lehetőséget a bizonyításra, amellyel élt is. A békéscsabaiak második időkérése 18–13-nál már fordulatot hozott: elbizonytalanodtunk, így egyenlített ellenfelünk, 20–20-nál már mi kértünk időt. A szett hajrájában a rutin döntött: Koleva és Jovana Veszovics pontjainak köszönhetően lezártuk a szettet. (I. szett: 25–22)

Szorosan és békéscsabai vezetéssel indult a második játszma, de gyorsan egyenlítettünk. Hol itt, hol ott alakult ki minimális előny. Amikor megléptek 12–9-re, vezetőedzőnk időt kért, és ezt jól is tette, hiszen pillanatok alatt egyenlítettünk, és folytatódott a fej fej melletti küzdelem. Courtney Baker remekül mozgatta a társakat, a hajrát pedig mi kezdtük előnyben, és egy percig nem is forgott veszélyben a vezetésünk. Blokkban és támadásban is ellenfelünk fölé nőttünk, gyorsan le is zártuk gyorsan a szettet. (II. szett: 25–20)

A harmadik játszma elején a békéscsabaiak kerültek előnybe, de a nyomukban maradtunk. Amikor 13-nál utolértük ellenfelünket, nem is vártak az időkéréssel. A rövid pihenő után átvettük az irányítást, Vacsi Evelin, Nacsa-Pekárik Eszter és Stijepic pontjaival már három ponttal vezettünk. Bár a Békéscsaba 18-nál még egyszer egyenlített, a szett végét mi uraltuk és a legeredményesebb játékosunk, Stijepic pontjával le is zártuk a meccset. (III. szett: 25–20)

Idén először játszottunk hazai pályán, s a csapat egészen más minőséget képviselt, mint az elmúlt hónapokban. A lányok boldogan ünnepelték a sikert szurkolóinkkal, akik ismét nagyon sokat segítettek a biztatásukkal.

Kristian Michailov: Gratulálok a csapatomnak, remekül játszott. Most először szánhattunk egy egész hetet a felkészülésre, az utazás és a kettős terhelés nehézségei nélkül, ez meg is látszott a teljesítményünkön. A Békéscsaba nem a legjobb formájában érkezett hozzánk, s ezt ki is használtuk. A győzelem nagyon kellett a lelkünknek, ez kellő lendületet és motivációt adhat a szezon hátralévő részére.