Bronzéremmel zártuk a bajnokságot!

Kategória: Egyéb

Végletekig kiélezett csatában nyertük meg a bronzcsatát.

Courtney Herbin-Baker sérülés, Szerényi Gréta betegsége miatt volt kénytelen kihagyni a bronzcsata negyedik meccsét a Nyíregyháza ellen, helyettük két akadémistánk, Krakoczki Csenge és Schneider Vanessa került a keretbe, ahova visszatérhetett a bokasérüléséből felépülő Jovana Jankovic is.

Nyíregyházi pontokkal indult a találkozó, a hibáink száma 5–1-nél megegyezett a hazai pontok számával. Az előző idegenbeli meccsünkkel szemben viszont gyorsabban ébredtünk, és egy-két pontra csökkentettük a hátrányunkat. Nem sokáig maradt így, sorozatban ütöttük hosszúra és szélesre a labdákat, ezzel pedig újból megléptek a nyírségiek, 12–7-nél pedig jöhetett az első időkérésünk. Csak nagyon nehezen találtuk a ritmust, a hazaiak pedig tartották magabiztos, hat-hétpontos vezetésüket – amikor egy pillanatra meginogtak, azonnal időt is kértek 16–12-nél. Rendkívül dekoncentráltan játszottunk, 20–14-nél jött is az újabb időkérésünk. Nem sikerült változtatni a játékunkon, így a Nyíregyháza meglepően könnyen került előnybe. (I. szett: 25–18)

A vezetésünkkel kezdődött a második játszma: nem csak szemre, az eredményt nézve is összehasonlíthatatlanul jobban teljesítettünk, így 7–3-as vezetésünknél időt is kért a hazai kispad. Összeállt a blokkunk, tetszetős centertámadásaink voltak, ez pedig elbizonytalanította a nyírségieket. Az újabb időt 16–4-nél kérték hazai oldalon, de ez sem állított meg bennünket. Bár apróbb megingásaink akadtak, küzdött a Nyíregyháza, de ez a lényegen nem változtatott: egyenlítettünk. (II. szett: 19–25)

Szorosan és hazai vezetéssel kezdődött a harmadik játszma, azonban ez gyorsan változott: két centerünk, Nacsa-Pekárik Eszter és Vacsi Evelin a blokkok mellett szép számmal termelte támadásban is a pontokat, ezzel pedig fordítottunk és megléptünk négy-öt ponttal. A nyírségiek egy pillanatra sem adták fel a csatát, minden hibánkat ponttal büntették, így elillant az előnyünk. Vezetőedzőnk, Kristian Michailov 17–16-os előnyünknél kért időt, a hazaiak több alkalommal is egyenlítettek. A vezetést pedig a legrosszabbkor vették át: 24-23-nál. Hiába kértünk újfent időt, a hazaiak egy ásszal az első játszmalabdájukat pontra váltották. (III. szett: 25–23)

A negyedik szettben 5–5-ig haladtak fej-fej mellett a csapatok, majd ha nem is rohamléptekkel, de sikerült megnyugtató előnybe kerülnünk. Diaris Pérez Ramos játéka sokat javult, pontjai sokat segítettek abban, hogy tartottuk az öt-hatpontos vezetésünket. Ha nem is a legjobb játékkal, de az ellenfelünknél lényegesen stabilabb teljesítménnyel lépdeltünk az egyenlítés felé. A szett végére egyértelmű fölénybe kerültünk és simán egyenlítettünk. (IV. szett: 16–25)

A játszma hajrájában újabb akadémistánk, a 2006-os születésű Schneider Vanessa mutatkozott be az Extraligában.

Nagyon gyorsan meglépett három ponttal a Nyíregyháza, bátortalanul röplabdáztunk, így Kristian Michailovnak 4–1-nél időt kellett kérnie. Gyorsan el is tűnt a hazai előny, ötnél egyenlítettünk, sőt a vezetést is átvettük. Az esélyünk megvolt, hogy akár nagyobb előnybe kerüljünk, de sokat hibáztunk, azonban még így is mi vezettünk egy ponttal a térfélcserénél. Hiába tettünk rá két pontot az előnyünkre, háromgólos hátrányból gyorsan egyenlítettek a hazaiak. Azonban visszaszereztük a vezetést, és innen már nem volt megállás: nagy küzdelemben sikerült lezárnunk a meccset, és a tavalyi év után az idei szezonunkat is bronzéremmel zártuk. (V. szett: 12–15)

A bronzérmes csapat tagjai: Nacsa-Pekárik Eszter, Vacsi Evelin, Szerényi Gréta, Orosz Bianka, Szakály Stefánia, Nikalina Boshnakova, Milka Stijepic, Tóth Sára, Slavina Koleva, Jovana Jankovic, Diaris Pérez Ramos, Miona Dimitric, Schneider Vanessa, Dejana Lekic, Agata Michalewicz, Courtney Herbin-Baker, Krakoczki Csenge, Sólyom Emese, Balogh Emma Nóra, Fáth Kinga