Egy lépésre az elődöntőtől

Ismét megizzadtunk az Újpest ellen, de növeltük az előnyünket.
Érezhetően jót tett a csapatunk hangulatának, hogy a hétvégi edzésekre már visszatérhettek az első meccset kihagyó játékosok, így teljes kerettel utazhattunk az UTE elleni második negyeddöntős mérkőzésünkre.

Szorosan indult a mérkőzés, majd az UTE kapta el hamarabb a fonalat és meglépett 8-4-re. Dejan Desnica cserével próbálta megtörni a hazaiak lendületét, Dejana Lekic helyett Milka Stijepicet küldte pályára. A különbség nem nőtt, de három pontnál nem sikerült sehogy közelebb férkőznünk az ellenfelünkhöz. Az újpestiek már 17-12-re vezettek, amikor Dejan Desnica feladót cserélt, jött Norene Iosia Blecher Réka helyett ezzel feljebb tudtunk zárkózni, de az egyenlítés közelébe nem jutottunk el. A rendkívül lelkesen játszó lila-fehérek ismét elmentek öt ponttal, vezetőedzőnk kikérte a második idejét, Tia Jimerson szerváival ugyan sikerült pontokat szereznünk, de a szett már menthetetlen volt. (25-21)

A második játszma 2-2-ig volt szoros. Érthetetlenül bizonytalanul és sok hibával játszottunk, ami lendületbe hozta a lila fehéreket, így 11-3-nál már másodszor kellett időt kérnie Dejan Desnicának. Hatottak az edzői tanácsok, sikerült megtörni az UTE lendületét és nagyot küzdve felzárkóztunk, így 16-14-nél már a másik kispadról jelezték az időkérést. Natasa Savovic remekül nyitott, a blokkunk is összeállt és 17-nél egyenlítettünk, majd a vezetést is átvettük. A hajrára három pontos előnnyel érkeztünk, amit tovább tudtunk növelni. A második időkérésünk után egy 22-7-es szériával sikerült kimásznunk a saját magunk ásta gödörből. Nagy fordítás volt. (19-25)

A harmadik játszmában is 2-2-ig mentünk az Újpesttel, majd ismét előjöttek a hibáink. Szerencsére most nem olyan sok, mint az előző játszmában, de így is meg tudott lépni 4-5 ponttal ellenfelünk, így 11-6-nál Dejan Desnicának időt kellett kérnie. Ismét jókor. Kiss Gréta remekül nyitott, Norene Iosia remekül hozta helyzetbe a társakat és 11-11-nél már az újpestieknek kértek időt. Nem tudott megálljt parancsolni nekünk ez sem, visszazökkentünk a saját játékunkba és szebbnél szebb megoldásokkal kezdtük építeni előnyünket. De nem adta könnyen magát az UTE. A hajrában sikerült egyenlíteniük, sőt a vezetést is átvették és 24-22-nél játszmalabdához jutottak, amit értékesítettek is. (25-22)

Összekaptuk magunkat a negyedik szettre és ez az eredményen is meglátszott rögtön. Gyorsan előnyhöz jutottunk és kisebb megingásokkal tisztes távolban tudtuk tartani a lila-fehéreket. Sokkal koncentráltabban játszottunk ismét, ami minőségi javulást jelentett. Persze a hazaiak sem adták könnyen magukat, így az utolsó pontig hatalmas küzdelem volt a pályán, de a szettsikerünk nem forgott veszélyben. (21-25)

Az első meccshez hasonlóan jöhetett a mindent eldöntő ötödik játszma. Előnybe kerültünk gyorsan, de csak lassan sikerült egynél több pontra meglépnünk. A térfélcserénél azonban már négy ponttal vezettünk, amit pillanatok alatt kettőre csökkentett az UTE. Időt is kellett kérnie Dejan Desnicának. A hajrá pontosan olyan izgalmas volt, mint az egész mérkőzés, itt azonban mi hibáztunk kevesebbet és ez meghozta a végső sikerünket. (9-15)

A három győztes meccsig tartó párharcban 2-0-ra vezetünk, a harmadik meccset csütörtökön 17 órától játszuk a Balaton Szabadidő és Konferencia központban.

Horváth András: – Újabb szoros mérkőzést játszottunk. A második játszmában nagy előnyünk volt, ki kellett volna használnunk és befejezni a játszmát, mert onnantól sokkal nyitottabb lett volna a találkozó.
Dejan Desnica: – Ismét nagyon kemény meccset játszottunk, egy nagyon harcosan játszó Újpest ellen. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a kupadöntő után több játékosunk is beteg volt, ami az edzéseket is megnehezítette. Nagyon örülök, hogy sikerült megnyernünk a találkozót, és csütörtökön hazai pályán szeretnénk lezárni a párharcot.

NŐK, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
UTE-Szent Benedek RA 2-3 (21, –19, 22, –21, –9)
Szilágyi utca, 150 néző. V: Soltész, Bátkai-Katona

UTE: Krasteva 21, Ambrosio 8, Petőváry 18, Koleva 17, Gyimes 8, Ovecková 2. Csere: Dömsödi, Kis D. (liberók), Durst 3, Preval, Szabó L. 1. Edző: Horváth András
BALATONFÜRED: Bleicher, Savovic 18, Koprivica 15, Lekic 7, Kiss G. 16, Jimerson 4. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Sztijepics 3, Iosia 4, Vacsi 12. Edző: Dejan Desnica
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:4, 10:7, 16:12, 22:18. 2. játszma: 6:2, 11:4, 16:14, 17:17, 19:22. 3. játszma: 6:3, 11:9, 13:16, 16:20, 22:22. 4. játszma: 2:7, 6:11, 10:15, 15:19, 18:23. 5. játszma: 3:3, 4:7, 8:12

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Balatonfüred javára