Elvesztettük a párharc első mérkőzését!

3:0-ra nyerte az első találkozónkat az Újpest csapata Budapesten!

Bosszantó hibáink miatt ajándékoztunk pontokat ellenfelünknek a mérkőzés elején. Az UTE később támadásban is hatékonyabbnak bizonyult, így hamar meglépett.(9:2) Néhány szép megoldással igyekeztünk felzárkózni, de így is jelentős maradt a különbség a két csapat között.(16:10) Varga Tomas vezetőedzőnk 19:12-nél időkéréssel próbálta felrázni a csapatát, de a játékrész így is az Újpestté lett. (25:16)

Jelentősen felpörögve, nagy lendülettel érkeztünk a pályára a második szettre, amit az eredményjelző is jól mutatott.(5:2) Ezt persze a lila-fehér alakult sem hagyta annyiban, felzárkózott és átvette a vezetést.(8:7) Szoros és izgalmas játék következett ezután(11:10). Nem sokáig tartott azonban a fej fej melletti csata, az Újpest ismét meglódult(17:10). Pérez Ramos és Cestero Cruz sikeres támadásai szépítettek még a végjátékon, de a szettet így is az UTE húzta be. (25:14)

Mintha az erőnket ismét visszanyertük volna a harmadik szettre, a játszma első harmadában néhány pontos előnyre tettünk szert. (8:5) Ezt aztán ellenfelünk behozta, de jelentősen ellépni sokáig nem tudott. (17:16) Ezután azonban a lila-fehér csapat zsinórban 3 pontot szerzett, tőlünk Laskowska mutatott szép támadást, de megállítani már nem sikerült a hazaiakat, 25:18-as eredménnyel nyerték a szettet, és ezzel a találkozót.

Varga Tomas vezetőedző: Ma nagyon gyengén teljesítettünk. Az ellenfelünk nem adott semmi esélyt, hogy játékba kerülhessünk, így csak gratulálhatunk a győzelméhez! Mivel hiba hibát követett, nem tudtunk előrelépni, amikor végre sikerült az első érintést megoldani, akkor a támadásban hibáztunk. Nagyon frusztrált volt a játékunk, és fejben sok labdamenetet, minta előre elvesztettünk volna. Az igazság az, hogy néhány játékosnak magába kellene néznie, és végre elkezdeni csinálni azt, amiért a klub bizalmat adott neki, mert a mai teljesítmény sajnos siralmas volt!

A következő összecsapás a Balaton Szabadidő és Konferencia Központban lesz, március 20-án, szerdán, 18:00-tól. Reméljük a hazai pálya erőt ad csapatunknak, és sikerül bizonyítanunk! A találkozók az egyik csapat harmadik győzelméig tartanak.

UTE-SZBRA (3:0)
(25-16,-25-14,25-18)

helyszín:UTE Röplabda Csarnok, Budapest

UTE:Kilyénfalvi 3,Ambrosio 11, Moreno Borrero 5,Milanova 15,Dani 7,Whitney 8. Csere:Baksa, Dömsödi(liberók),Sziládi 1.Vezetőedző:Horváth András

SZBRA:Laskowska 3,Szerényi 2,Wojcik 9,Berkó,Cestero Cruz 8,Pérez Ramos 11.Csere:Fáth,Nagy(liberók)Krakoczki,Mayerhoffer.Vezetőedző:Varga Tomas