Gigászi küzdelem a rangadón

Kategória: Felnőtt

Újabb ötszettes csata Békéscsabával, ismét egy hajszálnyival jobbak voltak.
Békéscsabai vezetéssel kezdődött a találkozó, a vendégek sokkal magabiztosabbak voltak, míg nálunk sok volt a technikai hiba. Amilyen gyorsan összeszedték a három pontos előnyüket, olyan gyorsan le is adták azt, egyenlítettünk és a vezetést is átvettük. Sokáig mi sem örülhettünk neki, időt kértek a vendégek, majd rövid idő alatt már náluk volt az előny. A szett hajrájához is BRSE előnnyel érkeztünk. Szoros volt a meccs, de egy kicsi mindig hiányzott, hogy egyenlőig jussunk, azonban Szerényi Gréta beállítása telitalálat volt. Lendületet hozott a pályára, amivel egyenlítettünk, de ennél többre nem futotta, és a csabaiak hozták a nyitó játszmát. (23-25)

Villámrajtot vettünk a második szettben. Feladóban érkezett Bleicher Réka, ez pedig egészen új képet adott a játékunknak. Fáth Kinga az előző meccshez hasonlóan nagyon komoly munkát végzett és ütésben is sokat javult a teljesítményünk. Nagyon gyorsan jutottunk a tíz pontos különbség környékére. Bár 15–7-nél egy pillanatra megakadt a játékunk, de egy időkéréssel sikerült visszatalálnunk a nyerő útra. Még az is belefért a sima szettgyőzelembe, hogy a végén bizonytalankodtunk egy keveset. (24-19)

A harmadik játszma az elsőhöz hasonló forgatókönyvvel nyitott, de most egy kicsit lassabban jött a felzárkózás. Bár az elején is visszajöttünk egy pontra, a vendégek ismét elmentek hárommal, majd 15-nél megint egyenlíthettünk volna, de egymás után kétszer is hibáztunk. Az ellenfél játéka pedig ismét magabiztos volt, így nem maradtak kihasználatlanok ezek a hibák. A szett végén most csak két pontra tudtunk feljönni, így csak megnehezíteni, de megszorítani nem tudtuk a Békéscsabát. (20-25)

A negyedik szett a második hű képe volt. Nagyon gyorsan sikerült komolyabb előnyt építenünk, sőt ha például nyitásban pontosabbak vagyunk, akkor nagyon gyorsan egyenlíthettünk volna. De nem voltunk azok, így a csabaiak lőtávolságig lopakodtak, majd 20-nál utolértek bennünket. Élénken élhet bennünk a hétfői, Vasas elleni meccsünk, ahol többször is komoly előnyből fordított ellenfelünk, és ez most sem volt másképp. Sajnos Natasa Savovic kétszer is rossz megoldást választott, így a vendégek előnybe kerültek. Egyenlítenünk 22-nél sikerült -Natasa Savovic szép szervákkal javította az előző megingását, majd egy békéscsabai out nyitással mi jutottunk szettlabdához. Az elsőt hárították a vendégeink, a másodiknál viszont Tia Jimerson pontot tett a szett végére. (26-24)

Nem indult jól az ötödik játszma. A csabaiak azonnal elléptek 4-0-ra, így Dejan Desnicának időt kellett kérnie. Sajnos nem lehetett megállítani az ellenfelet. A térfélcserélénél tovább nőtt az előnyük, majd varázsütésre megváltozott a játékunk és zsinórban 5 pontot csináltunk és háromra zárkóztunk. Jött is a vendégpadról az időkérés. Nálunk meg Norene Isia remek nyitásai, amivel az egyenlítés küszöbéig jutottunk, de a hátrányunkat már nem sikerült ledolgozni és a végén, az utolsó pontig hatalmas csatában nyert a Békéscsaba. (12-15)

Dejan Desnica: – Vérbeli rangadót játszottunk, ahol az utolsó pillanatig kérdés volt, ki nyeri a mérkőzést. Izgalmas és színvonalas meccset láthatott a balatonfüredi közönség, és ezt a biztatásukkal hálálták meg. Mindkét csapat minden pontért megküzdött, hatalmas harc folyt a pályán. A röplabda már csak ilyen, nem lehet tudni, hogy az utolsó labdák kinek pattannak jobban. Megyünk tovább, sok feladat vár még ránk.
Tóth Gábor: – Nehéz meccsen vagyunk túl, a Füred hozta azt a stabil játékot, amire számítottunk. Taktikailag fegyelmezetlenek voltunk, így nagy küzdelemben és nehézségek árán sikerült győzni.