Hatalmas küzdelem után bravúr a javából

Kategória: Egyéb

Második csapatunk első mérkőzését nyerte a szezonban.

Bár villámrajtot vett a TFSE, sikerült gyorsan felzárkóznunk. Hullámzóan kezdtünk, így csupán két pontra tudtunk felzárkózni, majd megint ellenfelünk lépett el. Ekkor még vissza tudtunk jönni, de ebben a szettben ennyi volt bennünk, és a hajrát nem tudtuk szorossá tenni. (16-25)

Az elveszített játszma nem szegte kedvét a lányoknak, nagyon jó ritmusban és koncentráltan folytatták a meccset. Nem is ízlett ez a túloldalnak, érezhető volt, bár jobbára a TFSE vezetett, de 1-2 pontos előnyüket növelni nem tudták. A szett hajrájában mindkét csapatnak esélye volt lezárni ezt a szakaszt, végül a közönség által hajtott csapatunk tett pontot a végére, túlórában. (30-28)

A harmadik játszmában is fej-fej mellett haladtak a csapatok, nehezen lehetett eldönteni, hogy kinek áll a meccs. A hajrában viszont ez elég egyértelművé vált, 20-20 után magunkhoz ragadtuk az irányítást és magabiztosan nyertük a szettet. (25-21)

A folytatás sem hozott kevés izgalmat. A negyedik felvonásban kézen fogva mentek a csapatok, majd 16-16 után sorozatban három pontot szereztünk, esélyt adva erre, hogy befejezzük a mérkőzést. Bár erre a lehetőségünk megvolt, megremegtek a kezek és 23-23 után már csak a TFSE szerzett pontot. (23-25)

Pattanásig feszült volt a hangulat a sportcsarnokban, a szurkolók együtt lélegeztek a játékosokkal Ez, illetve a rendkívüli csapatösszhang sokat segített a pályán. Szoros volt a mérkőzés, de 11-10 után már érezni lehetett, hogy a győzelmet itthon tartjuk, és ez így is lett. (15-13)

Csapatunk legközelebb csütörtökön, Jászberényben lép pályára.

Fésüs Irén: Az első szett után kicsit féltem, mert nagyon jól tartottuk magunkat a rutinos ellenfelünkkel szemben, és benne volt, hogy elfáradunk fejben. Nem így történt. A kulcs abban volt, hogy nem adtuk fel a küzdelmet az első szett után. Az Extraligás játékosok is sokat segítettek, de a fiatalok is kitettek magukért, igyekeztem sok játékosnak lehetőséget adni és ezzel éltek is. Sokaknak ez volt az első ilyen komoly mérkőzése, hinni kell magukban, hogy ilyen mérkőzéseket is meg tudnak nyerni.

Herrera Olazabal: – Mindig nehéz egy másik csapat pályáján játszani. Az egész meccsen a legfőbb különbség a gyengébb fogadásban és védekezésben mutatkozott meg. Ezen kívül a támadásoknál is sokat hibáztunk és bár 1 pontot kaptunk, 3-ért jöttünk. Az ellenfél nagyon jól játszott hazai pályán. Gratulálok!

Szent Benedek RA – TFSE 3:2 (–16, 28, 21, –23, 13)
Balatonfüred, 120 néző. V: Tillmann, Filibér.
SZBRA: Mayerhoffer, Egri B. 16, Tóth S. 4, Orosz 19, Spándli, Dimitrics 24. Csere: Balogh E. (liberó), Sólyom 2, Szakály 4, Lovász 5, Gergácz. Vezetőedző: Fésüs Irén.
TFSE: Zen 19, Kökény N. 2, Komcsák 17, Budaházy 16, Vámos 8, Villányi 6. Csere: Boller (liberó), Turcsányi, Benedek G. 4, Rácz. Vezetőedző: Herrera Olazabal.