Hatalmas küzdelemben nyert a Vasas

A szetteken belül csak minimális különbség volt a két csapat között.

Bár a Vasas szerzett előnyt a meccs elején, gyorsan egyenlítettünk, sőt a vezetést is átvettük. Egyre magabiztosabban játszottunk, Norene Iosia remekül mozgatta a társakat, így nem csoda, hogy 10-6-nál a Vasas időkéréssel próbálta megtörni lendületünket. Szenzációs, igazi rangadóhoz méltó labdameneteknek tapsolhatott a szépszámú tapolcai közönség, ami viszont ennél fontosabb, biztosan tartottuk a vezetést. Fáth Kinga mezőnyben rengeteg labdát mentett meg, támadásaink centerben és ütőben is rendkívül hatékonyak voltak. Az első kisebb hullámvölgy a 19. pontunk után jött, amikor a fővárosiak háromra jöttek fel, jött is az első időkérésünk. Bár úgy tűnt, gyorsan kikecmergünk a kisebb gödörből, de a Vasas újra visszajött a szettbe és 22-22-nél egyenlített, sőt a vezetést is átvette, majd játszmalabdához jutott. De még messze volt a vége a játszmának. Egyenlítettünk, majd hatalmas küzdelemben harmadik játszmalabdánkat értékesítve jutottunk előnyhöz. (27-25)

A második szettben 4-4-ig haladtunk fej-fej mellett a Vasassal, majd gyorsan megléptünk három ponttal. Időt is kértek a vendégek, Ioannis Athanasopulus hangos szóval teremtette le játékosait. Mindhiába. Milena Koprivica remek nyitássorozatával tovább nyílt az olló és pillanatok alatt hét pont volt az előnyünk. Az újabb Vasas időkérés után megakadt a játékunk, elkezdtek zárkózni a piros-kékek és egészen két pontig lopakodtak. Dejan Desnica időt kért, de ez nem törte meg ellenfelünk lendületét. Ahogy az előző szettben, úgy most is Török Kata ment szerválni, és most is remekül nyitott, játszmalabdáig jutott a Vasas, a másodikat pedig értékesíteni is tudták. (23-25)

Szorosan indult a harmadik felvonás is, majd Norene Iosia remek nyitásával mi kerültünk előnybe. Jött is az időkérés a vendégeknél, majd a felzárkózás, amire nálunk is az időkérés volt a válasz. Segített is és újból megléptünk három ponttal, de nem koncentráltunk eléggé, a kis hibákat pedig büntette a túloldal és ismét egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették. Milka Stijepic ment szerválni 20-18-as vendégvezetésnél, majd három remekbe szabott nyitással eltüntette a hátrányunkat. A hajrában 23-23-ig felváltva estek a pontok, de a végén ismét a vendégek voltak koncentráltabbak és ez ismét szettgyőzelmet hozott nekik. (23-25)

A negyedik játszmában gyorsan előnybe kerültünk. Egyértelmű fölényben játszottunk, és ezzel folyamatosan nőtt a különbség. A magabiztos vezetésünk azonban ismét törékenynek bizonyult, és a hajrára ismét visszajött a meccsbe a Vasas. Érthetetlenül megremegtek a kezek a mi oldalunkon, amit a Vasas kihasznált, a 7 pontos előnyünk 20-20-nál tűnt el végleg. Érezhetően megfogta a csapatunkat az ellenfél egyenlítése és már nem volt visszaút. A Vasas itt is koncentráltabb volt a hajrában és hatalmas küzdelemben meghozta nekik a győzelmet. (21-24)

A visszavágóra nem kell sokat várnunk, március 12-én Érden, a Magyar Kupa döntőben.

Dejan Desnica: Ahogy azt vártuk, nagyon kemény mérkőzést játszottunk, közönségszórakoztató volt a játék. Mindkét csapat nagyon sokat dolgozott azért, hogy megnyerje a meccset. Mindkét csapatnak voltak jó periódusai, de a szettek végén a Vasas jobb volt nálunk. Nem történt semmi tragédia, messze még a szezon vége, pénteken újra rangadó vár ránk, a Vasassal pedig folytatjuk majd a kupadöntőben. Köszönjük a tapolcai sportcsarnok munkatársainak és a szurkolóknak, hogy igazi hazai pályát teremtettek nekünk.

Jannisz Atanaszopulosz: Nagyon koncentráltan játszottunk a szettek végén. Nagyon szerettünk volna nyerni, ez a szettek elején idegesebbek voltunk, mint kellett volna. A lányok egy végig küzdöttek a meccsen és aki pályára lépett, egytől egyig hozzá tudott rakni a meccshez.

Női Extraliga, 8. forduló
Szent Benedek RA – Vasas Óbuda 1:3 (25, –23, –23, –21)
Tapolca, 150 néző. V: Adler, Árpás.
SZBRA: Vacsi 6, Stijepic 13, Kiss G. 13, Koprivica 17, Iosia 3, Savovic 17. Csere: Fáth (liberó), Jimerson 2, Lekic, Bleicher 1. Vezetőedző: Dejan Desnica
VASAS: Török 2, Kalicanin 2, Bannister 33, Bojko 8, Abdulazimova 10, Fábián. Csere: Bamba, Juhár (liberók), Vezsenyi, Király-Tálas, Zernovic 7, Takács D. 2, Papp O. 5. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz

A mérkőzést itt tudja visszanézni.

KÖSZÖNJÜK TAPOLCA!

Csapatunk minden tagja nevében köszönetet mondunk a tapolcai Csermák József Rendezvénycsarnok minden alkalmazittjának és a tapolcai szurkolóknak, a Balatonfüredről bennünket elkísérő szurkolóinknak, hogy igazi hazai pályát varázsoltak nekünk!