Hullámzó játékunk miatt egyenlített a Nyíregyháza

A kezünkben volt a győzelem, de a döntő pillanatban is sokat hibáztunk.

Courtney Herbin-Baker kézsérülése továbbra sem jött rendbe, így ugyan elutazott a csapattal, de a keretbe Krakoczki Csenge került, viszont Vacsi Evelin betegsége miatt nem szerepelt a keretben.

Nagy rohammal kezdett a Nyíregyháza, az első pontunkat csak 4–0-ás vezetésüknél szereztük – a hazaiak rossz nyitásából. Anija Jurdzát nem sikerült tartanunk, sorozatban szerezte a pontjait, így a nyíregyháziak őrizték magabiztos előnyüket. Nem találtuk a ritmust, szinte állva hagyott bennünket a Fatum. Hiába kért időt Kristian Michailov, a nyírségiek növelték az előnyüket, és 16–6-nál először vezettek tíz ponttal. Nem volt senki és semmi, amely kirántsa a csapatot a gödörből, így a szett gyorsan véget ért. (I. szett: 25–13)

Összehasonlíthatatlanul jobban kezdtük a második játszmát. Elsősorban a nyitásfogadásunk javult, ez érződött a támadásaink minőségén is. Orosz Bianka és Nacsa-Pekárik Eszter járt élen a pontszerzésben, az előnyünk pedig állandósult, 10–5-ös vezetésünknél időt kért a Nyíregyháza. Meghozta eredményét a rövid pihenő: tizenegynél utolértek bennünket a hazaiak, sőt 13–12-nél már náluk volt az előny. Gyorsan visszanyertük a lendületünket, Diaris Pérez Ramost vette vállára a csapatot és a hajrára négypontos előnnyel fordultunk. Bár nagyot küzdött a Nyíregyháza, lezártuk a játszmát. (II. szett: 22–25)

Hiába egyenlítettünk, ugyanolyan rosszul kezdtük a harmadik szettet, mint az elsőt, pillanatok alatt megléptek a hazaiak 7–1-re. Kristian Michailov nem is várt az időkéréssel, de hiába, nem sikerült megállítanunk a Nyíregyházát. Vezetőedzőnk kettőt cserélt, jött Nika Boshnakova helyett Milka Stijepic és feladóban Agata Michaliewiczet fiatal feladónk, Krakoczki Csenge váltotta, majd Diaris Pérez Ramos helyett Jovana Jankovic érkezett. A változtatások ugyan megállították a nyírségiek nagy rohanását, de a hat-hétpontos előnyük nem csökkent. Amíg nálunk semmi nem sikerült, a túloldalon a támadások többsége ponttal zárult. Ez pedig nagyon gyorsan meghozta a játszma végét. (III. szett: 25–14)

A szettben pályára lépő Krakoczki Csenge NB I-es és U20-as csapatunknak a feladója, vasárnap készült először a felnőtt csapattal, szerdán már ott volt a keretben, ma pedig bemutatkozott a meccsen. Bátran, éretten játszott, büszkék vagyunk rá, hogy akadémistánk szépen helytállt a legmagasabb osztalyban.

Szorosan indult a negyedik játszma, felváltva vezettek a csapatok, az első meccshez hasonló volt a küzdelem. Éppen ez a küzdelem sajnálatos sérülést is okozott: Jovana Jankovic  és Fáth Kinga ment egy labdáért az alapvonalon túlra és összeütköztek. Szerb légiósunk a bokáját fájlalta és le kellett cserélni. Megzavarta a csapatot ez a közjáték és a hazaiak meg is léptek három ponttal, így Kristian Michailovnak kellett időt kérni. Gyorsan felzárkóztunk, sőt a vezetést is vettük. A nyírségieknek gyors egymásutánban kellett időt kérniük, mert megléptünk négy ponttal. Ez azonban nem segített, kihasználtuk, hogy ellenfelünk megtorpant és nagyon magabiztosan, az első játszmalabdánkat pontra váltva egyenlítettünk. (IV. szett: 18–25)

Gyorsan előnybe kerültünk, 4–1-re vezettünk, amikor a hazaiak időt kértek. A blokkunk sorozatban hozta a pontokat, Nika Boshnakova és Diaris Pérez Ramos pedig támadásban remekelt. Egy pillanatra sem adta fel azonban a meccset Nyíregyháza, 7–7-nél egyenlített, sőt a térfélcseréhez már előnnyel érkezett. Hihetetlenül izgalmas labdamenetek sorát játszotta a két csapat! Azonban bosszantó hibákat vétettünk, így 10–8-as hazai vezetésnél már Kristian Michailovnak kellett időt kérnie. Nekünk kellett menni az eredmény után és ezt a nyomást nem sikerült kezelnünk. Két jó nyitással ráadásul gyorsan eljutottak a meccslabdáig a nyírségiek, és az elsőt rögtön értékesítették is. (V. szett: 15–10)

Kristian Michailov: Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Sok problémával küzdöttünk a héten, és ez nagyon sok mindent befolyásolt. Ennek ellenére a végsőkig küzdöttünk. A célunk továbbra sem változott, meg szeretnénk szerezni a bronzérmet.