Ismét előnybe kerültünk a negyeddöntőben

Kategória: Egyéb

Egy zöld asztalnál született döntés után csapatunk ismét megszerezte a vezetést az UTE elleni párharcban.

Az ismert okok miatt 2-0 helyett 1-1-ről folytatódott a negyeddöntő. A történtek kellőképpen felpaprikázták csapatunkat és ellentmondást nem tűrően kezdték a meccset. Az újpestieknek 8-3-nál kellett először időt kérniük, ami jókor jött ébresztő volt, összekapták magukat, megtörték a lendületünket, és felzárkóztak 10-8-ra. Dejan Desnica is maga köré hívta csapatunkat, de ez most nem segített. A nyitásfogadásunk bizonytalan volt, ami könnyű pontokat hozott az ellenfelünknek és megléptek 3 ponttal. Bár 15-nél sikerült egyenlítenünk, csak átmeneti volt a fellángolásunk. A lila-fehérek 5 pontot csináltak zsinórban és mivel továbbra is rengeteget hibáztunk, nem volt nehéz dolguk, behúzták a nyitó játszmát. (17-25)

Villámrajtot vettünk a második szettben, állva hagytuk ellenfelünket. Szebbnél szebb megoldásokat bemutatva rendkívül koncentrált játékkal már tíz pont közelébe tornáztuk a különbséget. Bár volt egy kisebb megingás a játékunkban, de az UTE négy pontnál nem tudott közelebb kerülni hozzánk. Ez volt az a játék ami egész évben jellemezte csapatunkat. A szett hajrájára ismét közel kerültünk a „közte tízhez” és végül meggyőző különbséggel egyenlítettünk. (25-16)

Szorosan kezdődött a harmadik játszma, majd elkaptuk a fonalat és megléptünk négy ponttal. És most nem volt megálló. Egyre távolabb kerültünk ellenfelünktől, kevés hibával és kellő önbizalommal gyűjtöttük a pontokat. A korábbiakhoz képest rengeteget javult a fogadásunk, így a támadásaink is lényegesen hatékonyabbak voltak. Az előző játszmához hasonlóan most is biztos különbséggel nyertük a szettet. (25-16)

Bár remekül kezdtük a negyedik szettet is, a lila-fehérek gyorsan megmutatták, hogy még messze nincs vége a meccsnek. Egy pillanatnyi megingás elég volt a játékunkban, és rögtön egyenlítettek, sőt, a vezetést is átvették. Ameddig mi ismét bosszantó hibák sorát követtük el, a túloldalon sorozatban szerezték a könnyű pontokat, így az ellenfél 11-7-es vezetésénél Dejan Desnicának kellett időt kérnie. Csak nehezen lépésről-lépésre sikerült utolérni ellenfelünket 13-nál, de nem tudtunk egy pontnál nagyobb előnyt kialakítani. A hajrára is így fordultunk, de Norene Iosia egy ásza és Natasa Savovic pontjával előnybe kerültünk, innen pedig nem volt visszaút és megnyertük a mérkőzést. (25-21)

A lányok megmutaták, hogy nem csak a játékok, a lelkük is erős és csodálatos szurkolóink hatalmas támogatásával ismét előnybe kerültek a párharcban. Vasárnap 18 órától mi a harmadik és utolsó sikerünkért, az Újpest a “túlélésért” játszik majd.

Dejan Desnica: – Ez volt a hetedik mérkőzésünk az Újpest ellen a szezonban és mind a hét meccset megnyertük a pályán… Ma is megérdemelt volt a sikerünk, sokat tettünk érte, mindenki kivette a részét a győzelemből. Vasárnap van még egy mérkőzésünk, szeretnénk lezárni a párharcot.
Horváth András: – Azt gondolom, hogy ez egy nehéz mérkőzés volt. Helyenként feszültebben röplabdáztunk, illetve volt olyan szituáció, amikor a lehetőséget nem tudtuk megragadni. Ettől függetlenül vasárnap vár ránk egy fontos összecsapás, nem csüggedhetünk és nem gondolkodhatunk túl sokat ezen a meccsen. Ebből gyorsan fel kell építeni saját magunkat. Vasárnap pedig az összes erőnket magunkkal kell vinni a pályára, és a lehető legagresszívabban kell röplabdáznunk. Továbbá szeretném megköszönni szimpatizánsainknak a mai szurkolást!

Szent Benedek RA – Újpesti TE 3:1 (-17, 16, 16, 21)
Balatonfüred, Balaton Szabadidő és Konferencia Központ, 98 néző. V: Tillmann, Selega.
SZBRA: Szavovic 14, Vacsi 13, Stijepic 19, Kiss G. 9, Koprivica 8, Iosia 3. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Jimerson 2. Vezetőedző: Dejan Desnica.
UTE: Ovecková, Krasteva 14, Ambrosio 3, Petőváry 9, Koleva 13, Gyimes 10 Csere: Dömsödi, Kis D. (liberók), Del Rio 7, Durst, Szabó L., Manninger. Vezetőedző: Horváth András.