Kőkemény küzdelemben nyertünk az Újpest ellen

Kategória: Felnőtt

Sokan hiányoztak csapatunkból, de a szívünk a helyén volt és megnyertük a negyeddöntő első meccsét.

Nem volt zökkenőmentes a felkészülésünk a mérkőzésre, a csapatból négyen (Milka Stijepic, Norene Iosia, Baksa Panna, Miona Dimitric) betegség miatt hiányoztak, így tíz játékos melegített az első negyeddöntőnk előtt.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a 6-6-ig, majd Kiss Gréta remek szerváival három pontos előnybe kerültünk. Sokáig nem tudtuk tartani a vezetésünket, a lila fehérek tíznél utolértek bennünket. Olyannyira lendületbe jött ellenfelünk, hogy a vezetést is átvették, 11-13-nál időt is kért Dejan Desnica. Jól jöttek a tanácsok a kispadról, pillanatok alatt egyenlítettünk és a vezetést is átvettük. Nem volt hibátlan a játékunk, éppen ezért még szettlabdánál is szorongatni tudott az UTE, de fordítani nem. (25-21)

Gyors újpesti előnnyel indult a második játszma, sokáig azonban nem örülhettek neki. Rövid idő alatt sikerült egyenlítenünk és a vezetést is átvettük. Törékeny volt az előnyünk, aminek elsősorban hullámzó játékunk volt az oka, de ettől függetlenül az előnyt folyamatosan magunknál tudtuk tartani. Egészen a szett hajrájáig volt így, amikor viszont az UTE átvette a vezetést. Már két ponttal is mentek, de egyenlíteni tudunk. A végjátékban lett volna esélyünk behúzni a szettet, de a lehetőségeket elpuskáztuk, így ellenfelünk egyenlített. (26-28)

Lendületben maradtak a lila-fehérek és rögtön előnyt építettek maguknak és nemhogy őrizni, növelni is tudták azt. Érezhetően leblokkoltunk, és most hiányoztak csak igazán a beteg játékosaink- Dejan Desnicának nagyon kevés lehetősége volt variálni a csapaton. Egyetlen pillanatra sem sikerült kilábalnunk a hullámvölgyből, így az UTE magabiztosan menetelt a szettsiker felé, amit be is gyűjtött. (14-25)

Megráztuk magunkat a negyedik szettre. Összeállt a játékunk, sokkal koncentráltabban játszottunk és ez rögtön meglátszott az eredményen is. Milena Koprevica 5-3-nál ment szerválni, és ott is maradt 10-ig, Tia Jimerson is ponterősen játszott, de jött egy kis malőr. Nem stimmelt az eredmény a táblán, amit csak hosszas egyeztetés után sikerült javítani. Bennünket kizökkentett a lendületből, az Újpest pedig elkezdett felzárkózni. Kellett egy kis idő, amíg ismét elkaptuk a ritmust, akkor azonban mér nem volt megállás, robogtunk az egyenlítés felé, amit magabiztosan sikerült is „behúznunk”. (25-16)

A döntő szettben fej-fej mellett mentünk ellenfelünkkel 4-4-ig, majd a térfélcserére sikerült három ponttal meglépnünk. Hatalmas küzdelem volt minden egyes labdamenetben, ami csak fokozta az egyébként is remek hangulatot a sportcsarnokban. A hajrában még egyszer ránk ijesztett az UTE, de egy időkéréssel sikerült rendezni a sorokat és pontott tenni a meccs végére. (15-11)

A mérkőzésen Kiss Gréta 25 pontot szerzett, amivel a meccs legjobbja volt és csapatunkban bemutatkozott a január végén igazolt 18 éves Almina Durovic.

A negyeddöntős párharcban 1-0-ra vezetünk, folytatás hétfőn 18 órától az Újpest otthonában.

Dejan Desnica: – Betegségek miatt összesen tíz játékost tudtunk csak nevezni a meccsre. Nagyon nehezen nyertünk, de nagyon boldog vagyok, hogy ez sikerült hazai pályán. Remélem hétfőre felépülnek a betegeink és teljes csapattal tudunk elindulni a második mérkőzésre.

Szent Benedek RA – Újpesti TE 3:2 (23, –26, –14, 16, 11)
Balatonfüred, Balaton Szabadidő és Konferencia Központ, 806 néző. V: Kiss Z., Mezőffy.
SZBRA: Bleicher 3, Szavovic 13, Koprivica 14, Lekic 9, Kiss G. 25, Jimerson 13. Csere: Fáth (liberó), Vacsi 1, Durovic, Szerényi 1. Vezetőedző: Dejan Desnica.
UTE: Krasteva 17, Preval 1, Petőváry 12, Koleva 21, Gyimes 5, Ovecková 4. Csere: Dömsödi (liberó), Ambrosio 7, Durst 1, Szabó L. 1, Kis D. Vezetőedző: Horváth András.

A mérkőzés ide kattintva teljes egészében visszanézhető.