Ma nem kellett izgulnunk, simán jutottunk az elődöntőbe

A negyedik meccs volt a legsimább az Újpest elleni párharcban.

Miután csütörtökön másodszor is kiharcoltuk, hogy egy lépésre legyünk az elődöntőtől, nem is lehetett más célunk mint befejezni a negyeddöntős párharcot Újpest ellen.

Ennek szellemében tökéletesen kezdtünk, pillanatok alatt elléptünk 4 ponttal, így a lila-fehéreknek időt is kellett kérniük. Bár sikerült 2 pontra csökkenteni a különbséget, a vezetésünk nem forgott veszélyben, sőt igen rövid idő alatt ismét 4-5 pont volt az előnyünk. Elsősorban Milka Stijepic volt elemében, Norene Isoia pedig ismét remekül mozgatta a társakat. Csupán egy-egy rövid pillanatra adtunk esélyt ellenfelünknek, így a különbség folyamatosan nőtt. Végül talán a negyeddöntő eddig lejátszott tizennégy játszmája közül talán a legmagabiztosabb játékkal kerültünk előnybe. (15-25)

A második szett sokkal szorosabban indult az előzőnél, de most is mi tudtunk elkezdeni előnyt építeni. Olajozottan működött a játékunk és az előző meccsekhez képest lényegesen nagyobb koncentrációval játszottunk. A hazai kispadról 14-7-nél jelezték először, hogy időt kérnének, és mivel sok minden nem változott a pályán, a 19-10-nél második idejüket is kikérték. Robogtunk, mint a gyorsvonat a második szett megnyerése felé, amit még az előzőnél is magabiztosabban húztunk be. (11-25)

A harmadik szettben 6-6-ig jött velünk az UTE, és ha nem is rohamléptekkel, de folyamatosan növelni tudtuk a vezetésünket. A lila-fehérek egyetlen pillanatra sem adták fel a küzdelmet, és visszajöttek 3 pontra. Dejan Desnica időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. Úgy tűnt ez siker is, már ott voltunk a győzelem kapujában, amikor megint visszakapaszkodott 2 pontra az Újpest. Egy újabb időkérés a mi oldalunkról azonban nyugtatólag hatott, így a harmadik szett és a meccs is miénk lett. (22-25)

Csapatunk története során először jutott be az Extraliga elődöntőjébe, ahol majd a Vasas-Óbuda lesz az ellenfelünk. A párharcban a fővárosiak a pályaválasztók, az első meccset majd a Foyondár utcában játszuk április 13-án. A másik elődöntőben az alapszakaszt nyerő Békéscsaba mellett meglepetésre a Fatum-Nyíregyházát búcsúztató Kaposvár jutott.

A csapat nevében köszönjük a szurkolást, ami rengeteget segített nekünk az Újpest ellen. Egyre többen vagyunk a lelátón, reméljük a Vasas ellen is találkozunk!

Dejan Desnica: Nyolc alkalommal játszottunk az Újpest ellen a szezonban és mindannyiszor nyerni tudtunk. A mai meccsen mentálisan sikerült ellenfelünk fölé nőni, motiváltan, kevés hibával és koncentráltan játszottunk. Most jön néhány nap pihenő, de jövő hét közepén már a Vasas elleni elődöntőre készülünk. Szeretnénk visszavágni nekik a kupadöntőben elszenvedett vereségért.

Újpesti TE – Szent Benedek RA 0:3 (-15, -11, -22)
Budapest, Szilágyi utca, 170 néző. V: Jámbor, Ujházi.
UTE: Ovecková 1, Krasteva 9, Ambrosio 6, Petőváry 1, Koleva 10, Gyimes. Csere: Dömsödi, Kis D. (liberó), Del Rio Preval 3, Durst 1, Szabó L., Manninger. Vezetőedző: Horváth András.
SZBRA: Iosia 4, Savovic 7, Vacsi 9, Stijepic 14, Kiss G. 6, Koprivica 8. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Bleicher. Vezetőedző: Dejan Desnica.