Magabiztos győzelemmel kezdte az évet NB I-es csapatunk

Kategória: NB1

A tabellán mögöttünk álló Debrecen ellen alig több mint egy óra alatt nyertünk.

Bár debreceni vezetéssel indult a találkozó, 0-3 után felvettük a ritmust, és előbb egyenlítettünk, majd 9-9 után állva hagytuk az ellenfelünket és magabiztosan nyertük az első játszmát. A második szettben sem látszott meg, hogy a lányok csak keveset edzhettek együtt karácsonykor, nagyon magabiztosan, végig irányítva a játékot dupláztuk meg előnyünket. A harmadik játszmában az eredmény már azt is megengedte, hogy a szakmai stáb kipróbáljon olyan felállást is, amelyre mérkőzésen még nem volt lehetősége. Bár egyet döccent a gépezet, de végül ezt a szettet is magabiztosan nyerte csapatunk.

Fésüs Irén: A győzelmet nem kell megmagyarázni. Igaz, képesek vagyunk mi ennél jobban is játszani, de nem szabad elfelejteni, hogy a karácsonyi ünnepek miatt nem edzettünk majdnem két hétig. Ehhez képest stabilan játszottunk, elsősorban mentálisan. A nyitásaink hatékonysága miatt van egy kis hiányérzetem, ugyanis korábban ezen a téren szebbik arcunkat mutattuk. Arra törekedtem, hogy stabil alapjátékot mutassunk és keveset hibázzunk, ez sikerült is. Örülök, hogy olyan játékosokat is pályára küldhettem, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak, erre nagy hangsúlyt szeretnék fektetni a jövőben is. Csapatként nyertünk.

Szent Benedek RA-DSZC-Eötvös DSE 3:0 (15, 14, 20)