Magabiztos győzelemmel kezdtük a bronzcsatát

Kategória: Egyéb

Hazai pályán kerültünk előnybe a Nyíregyháza ellen a bronzéremért zajló párharcban.

Rossz hír, hogy nem a legerősebb kerettel készülhettünk a bronzcsatára. Courtney Herbin-Baker kézsérülése nem jött rendbe az első mérkőzésre, így NB I-es csapatunk feladóját, Krakoczki Csengét nevezte a mérkőzésre Kristian Michailov vezetőedző.

Bár a mérkőzés első pontját mi szereztük, a Nyíregyháza gyors egymásutánban négy támadást zárt eredményesen. Nem maradt meg sokáig a vendégek előnye, az összeálló blokkunk mellett a támadásink is egyre hatékonyabbnak bizonyultak, így egyenlítettünk. Ahogy az várható volt, hatalmas küzdelem folyt a pályán minden egyes labdáért. A szett közepénél megint mi hibáztunk többször, így amikor ismét három ponttal vezettek a nyírségiek, Kristian Michailov időt kért. Jött is gyorsan az egyenlítés, de ezúttal nem torpantunk meg és Nika Boshnakova ravasz ejtésével 18–17-nél már nálunk volt az előny – ekkor a vendégek kértek időt. A hajrához is döntetlennel érkeztek a csapatok. Felváltva estek a pontok, nálunk elsősorban Diaris Pérez Ramos jeleskedett, nem igazán találták ellenszerét a játékának a túloldalon. Bár két ponttal, 23–21-re is vezettünk már, mégis ellenfelünk jutott először játszmalabdához. Ezt nem értékesítették, nálunk viszont Agata Michalewicz előbb pontot szerzett, majd két remek labdát is kiosztott, így javunkra dőlt el a szett. (I. szett: 26–24)

Szorosan indult a második játszma, de 4–4 után most mi léptünk meg négy ponttal. Bár felzárkóztak a nyíregyháziak, egalizálni nem sikerült. Annak ellenére, hogy akadtak kisebb megingások a játékunkban, a koncentrációval nem volt probléma, így az irányítást a kezünkben tartottuk. A blokkunk továbbra is kitűnően működött, Agata Michalewicz pedig remekül mozgatta a társakat, így egyre tetemesebb előnybe kerültünk. A játszma végén Orosz Bianka szép megoldásainak tapsolhatott a hazai közönség, na meg annak, hogy különösebb gond nélkül növeltük az előnyünket – a második szettet Nika Boshnakova pontjával zártuk le. (II. szett: 25–19)

Villámrajtot vettünk a harmadik szettben, 5–1-re vezettünk, amikor a vendégek trénere időt kért. Hatottak a tanácsai, mert a Nyíregyháza gyorsan visszakapaszkodott egy pontra, majd egyenlített és 8–7-nél már vezetett is. Gyorsan rendeztük a sorokat és visszataláltunk a helyes útra, ismét 1-2 pontos előnyhöz jutottunk. Rendkívül izgalmas és hosszú labdamenetek zajlottak, hol itt, hol ott sikerült jobban egy-egy periódus. A hajrára ismét vezettünk, 17–17 után Nika Boshnakova és Diaris Pérez Ramos szerzett pontot, amely lendületbe hozta a többieket. Közel kerültünk a meccs lezárásához, de a Nyíregyháza sem adta fel a küzdelmet, így 23–22-nél Kristian Michailovnak is időt kellett kérnie. A mester szavait megfogadva befejeztük a mérkőzést. (III. szett: 25–22)

Kristian Michailov: Minden kezdet nehéz az ilyen párharcban. Különösen igaz ez, ha éremért zajlik a csata. A legfontosabb, hogy 3:0-ra nyertünk, de ha őszinte akarok lenni, ez az egyetlen, amelynek örülhetek: a mutatott játék miatt egyáltalán nem vagyok boldog, ennél sokkal jobban tudunk játszani. Lesz feladatunk a szombati meccsig, ki kell javítani a hibáinkat.
Varga Tamás: Jó tempóban kezdtük a meccset. A nyitásainkkal megnehezítettük az ellenfelünk dolgát, de a támadásainkban nem volt elég erő, így sajnos vereséggel kezdtük a párharcot.

Szent Benedek RA–Fatum-Nyíregyháza 3:0 (24, 19, 22)

Balatonfüred, v.: Kiss Z., Horváth M.
SZBRA: Nacsa-Pekárik 5, Boshnakova 11, Pérez Ramos 20, Orosz 7, Michalewicz 3, Koleva. Csere: Fáth, Balogh (liberók).
Vezetőedző: Kristian Mihailov.
Fatum-Nyíregyháza: Kovács-Francesco, Leban 18, Lászlop 2, Belova 6, Valentová 3, Cepni 11. Csere: Tóth (libeó), Jurdza, Cicic 2. Vezetőedző: Tomas Varga.

A három nyert mérkőzésig tartó párharcban 1–0-ra vezetünk, legközelebb szombaton 18 órakor találkozik a két csapat Nyíregyházán, majd május 4-én ismét Balatonfüreden szurkolhatunk a lányoknak.