Magabiztos győzelemmel szereztünk előnyt a negyeddöntőben

Kategória: Felnőtt

Az első szettben szorongatott az UTE, de egyre jobban játékba lendültünk és gond nélkül nyertük meg első meccsünket a rájátszásban.

Bár gyorsan vezetéshez jutottunk, de az UTE pillanatok alatt utolért bennünket. Ismét lendületbe jöttünk és 6-6 után úgy tűnt sikerül leszakítani a vendégeket, de 10-9-nél megint közel jártak az egyenlítéshez. Diaris Pérez Ramos remek megoldásai mellett Slavina Koleva és Nika Boshnakova is szép pontokat szerzett, amivel a túloldal nem tudott mit kezdeni. Biztos volt az előnyünk, és a játékunk is működött, ugyanakkor a túloldal sem adta könnyen magát. Elég volt néhány apró megingás, hogy egyenlítsenek a fővárosiak. Rendkívül izgalmas volt a hajrá, mindkét oldalon esély volt a szett lezárására, végül egy remek blokkal a negyedik játszmalabdát sikerült pontra váltanunk. (I. szett: 29-27)

Vacsi Evelin pontjaival gyorsan vezetéshez jutottunk a második szettben, és a 2-3 pontos előnyünket őrizni is tudtuk. Ugyan 9-5-nél úgy tűnt sikerül megtörni az ellenfelünket, de szívósan küzdöttek a lila-fehérek és visszajöttek egyetlen pontra. Kezdhettük újraépíteni az előnyünket, amit pontos játékkal sikerült is megtennünk. Támadásaink mellett a nyitásaink és a pontot érő blokkok is sokat segítettek ebben. Koncentrált és pontos maradt a játékunk, így a játék minden elemében ellenfelünk fölé nőve magabiztosan nyertük meg a második szettet is. (II. szett: 25-16)

Bár szorosan indult a harmadik játszma, de nem estünk ki a ritmusból. A pontszerzésben Nika Boshnakova járt az élen, de minden játékos hozzátette a magáét annak érdekében, hogy stabilizálni tudjuk a vezetésünket. Szívósan küzdött az UTE, ha apró bizonytalanság volt a játékunkban, azt azonnal kihasználták. Slavina Koleva keze azonban nem remegett meg, pontjaival egyre távolabb kerültünk ellenfelünktől. Bár a vendégek egyetlen pillanatig sem adták fel a küzdelmet, azonban így is magabiztosan lépdeltünk a győzelem felé, amit egy szép blokkal meg is szereztünk. (III. szett: 25-18)

Kristian Mihailov: – Először is gratulálni szeretnék mindenkinek a rájátszás első győzelméhez. Az első szett szoros és nehéz volt, három hét után nehezen rázódtunk bele a játékba, de utána átvettük irányítást. A második szettől kezdve sokkal jobban koncentráltunk, pontosabb volt a játékunk és ez meghozta a sikert. Kevés időnk van a vasárnapi meccsig, nincs idő pihenni, nehéz mérkőzésre készülünk.
Horváth András: – Az első játszma szoros volt, szépen visszajöttünk, két szettlabdánk is volt. Ezekkel a lehetőségekkel lehetett és kellett volna élnünk. Az első játszma végjátéka viszont rányomta a meccs hátralevő részére a bélyeget. Küzdöttünk, sajnos voltak hiányzóink, illetve olyan játékosaink, akik még nem tudtak teljes értékű teljesítményt mutatni. Vasárnapra, a sorozat második mérkőzésére viszont úgy néz ki, hogy teljesebb kerettel tudunk kiállni.

Női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Szent Benedek RA – Újpesti TE 3:0 (27, 16, 18)

Balatonfüred, 300 néző. V: Bátkai-Katona, Varjasi.
SZBRA: Koleva 14, Vacsi 6, Boshnakova 15, Pérez Ramos 11, Orosz 7, Michalewicz 5. Csere: Balogh, Fáth (liberók), Dimitric. Vezetőedző: Kristian Michailov.
UTE: Hiruela 14, Kilyénfalvi 8, Kindelan 16, Tarin 2, Woock 2, Goodwin 2. Csere: Baksa (liberó), Ambrosio 2, Sziládi 1, Németh H., Sztojanovics. Vezetőedző: Horváth András.

A párharcban 1-0-ra vezetünk, a második mérkőzés vasárnap 18 órakor kezdődik az UTE otthonában. Azt a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.