Második helyen zártuk a II. Szent Benedek Kupát

A Vasas Óbuda nyerte a tornát, a Kaposvár lett a harmadik.

A bronzmérkőzésen a Kaposvár már 2:0-ra vezetett, de a lelkesen küzdő és egyre jobb játékot produkáló MÁV Előre egyenlíteni tudott. A döntő szettben végig kiélezett volt a küzdelem, amit végül a somogyiak nyertek minimális különbséggel.

II. SZENT BENEDEK KUPA, BRONZMECCS

KNRC-MÁV Előre SC-ST.SOLAR 3:2 (21, 11, -22, -22, 13)

A közel 2 órás bronzmeccs után jöhetett a döntő, ami kiegyenlített küzdelemmel kezdődött. A Vasas 6-6 után sokkal pontosabban játszott, így viszonylag gyorsan kényelmes előnybe kerültek és megnyerték a nyitó szettet. A folytatásban a nyitásaink sokat javultak, de fogadásban bizonytalankodtunk, a kettő együtt pedig megint a fővárosiak oldalára billentette a játszmát. Ana Grbac játéka külön kiemelendő, a horvát feladó remekül mozgatta a csapatunkat. A harmadik szett is szorosan indult, sőt a szett végén nekünk állt a zászló, kétszer is játszmalabdához jutottunk, de az ellenfél hárítani tudta ezeket, majd le tudta zárni a mérkőzést.

A torna két mérkőzése remekül szolgálta formálódó csapatunk felkészülését, és rámutatott azokra a hibákra, amiket a bajnoki rajtig hátralévő három hétben csiszolni kell. A meccsen már pályára lépett Courtney Baker, aki egy év után tért vissza csapatunkba, a kanadai feladó szombaton délután érkezett Magyarországra.