Meccslabdáig eljutottunk, de pontot így is hoztunk Békéscsabáról

Kategória: Egyéb

Két szettig ihletett formában játszottunk, két meccslabdánk után a Békéscsaba rutinja eldöntötte a meccset.

Ahogy az várható volt, rendkívül szorosan kezdődött a találkozó. A szett elején sikerült magunknál tartanunk az előnyt, elsősorban Tia Jimerson volt elemében centerben és Fáth Kinga mezőnymunkája is elsőrangú volt. Magabiztosan és összeszedetten kezdtünk, az előnyünk 4 pontra kúszott, így 12-8-nál időt kért Tóth Gábor, a hazaiak mestere. Hiába jöttek az edzői tanácsok, nem inogtunk meg, így 16-11-nél ismét időt kértek a hazaiak. A szett hajrájában még növelni is tudtuk előnyünket, és végül 25-18-ra megnyertük a nyitányt.

Békéscsabai ponttal kezdődött a második játszma, de gyors egyenlítés után ismét mi vettük át a vezetést. Pontosabb volt a játékunk és ezzel az előnyünk is nőtt, 10-6-os vezetésünknél jött is Tóth Gábor időkérése. Továbbra sem volt megingás a játékunkban, így 13-7-nél újabb BRSE időkérés következett. Itt jött az első gyengébb pillanatunk a meccsen, így 14-10-nél Dejan Desnica is magához hívta a lányokat. Kevésnek bizonyultak az edzői tanácsok, így jöhettek az első cserék nálunk is. Feladóban Bleicher Nóra helyett jött Norene Iosia, az ütőknél Dejana Lekic váltotta Milka Stijepicet, centerben pedig Tia Jimerson helyére Vacsi Evelin állt be. Nem is csökkent tovább a különbség! A hajrában az izgalmas és hosszú labdamenetek végén többnyire mi örülhettünk, így egyre távolabb kerültünk ellenfelünktől, végül egy hazai széles nyitás után, 25-19-nél jöhetett az újabb térfélcsere. Ez egyben azt is jelentette, hogy történelmünk során először biztosan pontot szerzünk Békéscsabán.

Szorosan indult a harmadik szett, majd a Békéscsaba ragadta magához a kezdeményezést, és 2-3 pontos előnyt építettek. Ebben a játszmában érezhetően sokat javult a játéka a hazaiaknak és ezzel a vezetésüket is stabilizálni tudták. Nem játszottunk rosszul, de az a pici plusz hiányzott a játékunkból, ami ott volt az előző két szakaszban. Hiába kért időt Dejan Desnica és próbálkozott cserével, a különbség sokáig nem akart csökkenni. Nem adtuk azonban fel! Nagyot küzdöttünk, és ennek az eredménye is meg lett, 19-19-nél egyenlítettünk, jöhetett egy szoros hajrá. Pont itt, pont ott, és minden pontért hatalmas küzdelem. Az első játszma és mérkőzés labdánkhoz 24-22-nél értünk, ezt azonban a BRSE hárította, sőt egyenlíteni is tudtak. Másodszor 25-24-nél jött az esély, hogy eldöntsük a meccset, de ez sem sikerült, újra egyenlítettek a hazaiak, de most be is tudták fejezni a szettet, 27-25-el szépítettek.

A negyedik játszma is nagyon szorosan indult, majd meglépett a BRSE. Cserékkel próbálta átlendíteni a holtponton a csapatot Dejan Desnica, és úgy tűnt sikerül is megtörni a vendéglátók lendületét. A labdamenetek rendkívül izgalmasak voltak, de ezek végén most a békéscsabaiaknak pattant jobban a labda. A szett hajrájában sikerült felzárkóznunk játszmalabdánál 2 pontra, időt is kellett kérnie Tóth Gábornak, de végül a rangadóhoz méltóan a döntő játszmában dőlhetett el, ki vezeti majd a tabellát a forduló után.

Gyorsan előnyt épített a BRSE, 5-2-nél időt is kért Dejan Desnica. Nem sikerült közelebb férkőznünk ellenfelünkhöz, sőt a térfélcserénél már 4 pont volt az előnyük. Sajnos hiába küzdöttünk minden labdáért, a hazaiak egyre nagyobb fölényben játszottak. Végül becsületes küzdelemben, nagyszerű mérkőzésen nyerték a záró etapot 15-8-ra és 3:2-re a mérkőzést.

Szomorkodnunk nem szabad, a mai meccsünk is egyértelműen bizonyította, hogy sokra hivatott csapat kovácsolódik Balatonfüreden.

Tóth Gábor: –Nagyon nehezen indult az este, megmondom őszintén, hogy meg is lepődtem. Pontatlanok voltunk, a kivédekezett labdáinkból szinte egyet sem tudtunk értékesíteni. Ezt követően szépen lassan megtaláltuk azt a csapatot, aki le tudja győzni a Füredet. Ezúton gratulálok nekik is, bebizonyították, hogy nem véletlenül állnak a tabella második helyén!
Dejan Desnica: – Nagyon kemény mérkőzést játszottunk a magas szinten röplabdázó Békéscsaba ellen. Mi egy formálódó és új csapat vagyunk, új és nagyon jó lehetőségekkel. A szezon feléhez közeledünk, sokat fejlődtünk, de még hosszú út van előttünk. Az első két szettben nagyon jól játszottunk, a harmadik szettet meg tudta nyerni a BRSE, ami átlendítette őket és egyre jobban játszottak. Nekünk nincs más dolgunk, mint meccsről-meccsre jobban játszani. A hazai közönség remek hangulatot teremtett és ez is komoly segítség volt a csapatuknak.