Megnyertük a DVTK Ongropack elleni párharc első találkozóját!

Kiélezett mérkőzésen arattunk sikert hazai pályán!

A szoros kezdést szoros folytatás követte az első szettben. Végig fej fej mellett teljesítettek a csapatok. 22:20-nál már két pont előnyt küzdött ki ellenfelünk, ekkor vezetőedzőnk időt kért. A fórt a vendégek hibája és Pérez Ramos pontja segített behozni(22:22), a végjáték is szorosan alakult(24:24), végül azonban Cestero Cruz és Wojcik lezárta a szettet. (26:24)

A második játszma is szorosan indult, de a szett közepén sok hibával játszottunk, emiatt a DVTK elhúzott.(14:11) Varga Tomas magához hívta csapatát. Ezután Wojcik és Pérez Ramos támadása, majd Berkó sánca segített felzárkózni(14:14), Szerényi blokkjával pedig átvettük a vezetést. később Pérez Ramos és Laskowska is hozzátette még a magáét, Berkó Pedig ismét szépen blokkolt, így már markánsabb előnyre tettünk szert.(20:15) Pérez Ramos és Cestero Cruz továbbra is lendületben volt, (25:21) valamint ellenfelünk több rontott nyitása is nekünk kedvezett, így behúzhattuk ezt a játékrészt is. (25:21)

Nem vártunk kevesebb izgalmat a harmadik szettben sem. Várakozásunk pedig beigazolódott. Izgalmas játékot, szép labdameneteket láthattak a szurkolók, akik dobbal, dudával buzdították a játékosokat, érezhető volt, hogy ezt a meccset most mindenki nagyon akarja! Kiegyenlített teljesítménnyel meneteltek a csapatok(14:14). Cestero Cruz pontjával, 16:15- tel átvettük a vezetést, és bár a vendégcsapat többször visszakapaszkodott(17:17,18:18) meglépni már nem tudott. Pérez Ramos a végjátékban is remekelt, de pontot szerzett Laskowska is, Cestero Cruz pedig lezárta a találkozót. (25:22)

Örülünk, hogy nagy számban érkeztek szurkolóink a füredi sportcsarnokba biztatni a csapatot, annak meg még inkább, hogy mosollyal az arcukon távozhattak a mérkőzésről!

Varga Tomas vezetőedző: Örülhetünk a győzelemnek, bár nem így terveztük a mai napot. Szerettük volna nagyobb nyomás alá helyezni ellenfelünket. Nagyon meg kellett dolgoznunk ezért a győzelemért. Tudtuk, hogy a DVTK felkészülten fog érkezni, nem is gontoltam, hogy sima mérkőzésünk lesz, de azt vártam, hogy hazai pályán kicsit keményebben fogunk tudni nyitni és nagyobb galibát okozunk a másik oldalon. Nem a szép játék a lényeg azonban, hanem a végeredmény, aminek ma örülhetünk!

SZBRA-DVTK (3:0)