Nehezen indult, de magabiztosan nyetünk az MTK ellen

A nagyszerűen küzdő MTK igencsak megnehezítette a dolgunkat.

Szorosan indult a mérkőzés, a szett elején egyszer sikerült egyről kettőre növelni az előnyünket, de az MTK pillanatok alatt egyenlített. Legközelebb 11 után rugaszkodtunk el a túloldaltól, most azonban nem állítunk meg kettőnél, Kiss Gréta remek nyitásaival négy pontos előnyt építettünk. Ha egy kicsit koncentráltabban játszunk, akkor kényelmes előnyünket könnyedén tarthattunk volna. Azonban hibáztunk nyitásban és fogadásban is, így 17-17-nél Dejan Desnicanak kellett időt kérnie. A pontatlanságainkat az MTK minden egyes alkalommal kihasználta, így szoros volt a hajrá. Lényegesen összeszedettebb volt a játéka a hazaiaknak, így a játék képe alapján egyáltalán nem meglepően megnyerték a nyitányt. (26-24)

Cserékkel frissített Dejan Desnica a folytatásra, Bleicher Réka jött be feladóba és ez a váltás jól sült el. Pontosabb lett a nyitásfogadásunk is, ráadásul Milena Koprivica egy remek nyitószériát hozott, amivel elmentünk hat ponttal. Nem volt megállj, a játék minden elemében rendkívül sokat javultunk és ezzel a túloldalon nem igazán tudtak mit kezdeni-13-5-nél már másodszor kellett időt kérnie a hazai kispadnak. Csupán egy kisebb megingás volt a játékunkban, de azt egy időkéréssel sikerült rendezni. A szettet így is magabiztosan hoztuk. (17-25)

(Fotó: Hegedűs Gábor/MTK)

Jól indultunk a harmadik játszmában is, gyorsan előnybe kerültünk, azonban közel sem volt olyan távolság a két csapat között, mint az előző felvonásban. Bár őriztük a 2-3 pontos vezetésünket, de egy pillanatra sem lazulhatott a figyelmünk, mert az MTK is sokkal összeszedettebben röplabdázott. A szett közepén egy remek ritmusváltással sikerült növelnünk az előnyünket, így hajrát már magabiztos vezetéssel kezdhettük és ezt meg is tudtuk őrizni. (19-25)

A negyedik szettben 9-9 után tudunk ellépni az ellenfelünktől, de sokáig nem tudtunk megtartani a 2-3 pontos vezetésünket. A rendkívül lelkesen küzdő kék-fehérek visszajöttek 1 pontra, így időt kértünk. Kis időbe telt, mire rendeztük sorainkat, így a hajrára már nyugodt előnnyel érkeztünk. Bár ismét volt egy kis bizonytalanság a játékunkban, de egy időkérés nyugtatólag hatott és behúztuk az újabb szettgyőzelmet, amivel a mérkőzést is megnyertük. (19-25)

Leiszt Máté: “Egyszerre vagyok mérges és elégedett is, hiszen sok ki nem kényszerített hibát vétettünk és helyenként fegyelmezetlenek voltunk, másrészt látszik, hogy szépen haladunk előre és fejlődünk.”
Dejan Desnica: “A mérkőzés előtt is tudtuk, hogy az MTK hazai pályán nagyon veszélyes csapat és ezt az első szettben be is bizonyították. A kupadöntőbe jutásunk óta nagyon kemény munkát végeztünk, ez érződött a játékunkon, de fokozatosan belelendültünk a mérkőzésbe és nyerni tudtunk. Nagyon fontos tanulsága a mérkőzésnek, hogy egyetlen csapat ellen sem lankadhat egy pillanatra sem a figyelmünk.”

MTK – Szent Benedek RA 1:3 (24, -17, -19, -20)
Budaörs, Illyés-Aramis Sportcsarnok, 108 néző. V.: Ujházi, Bátkai-Katona.
MTK: Giommarini 18, Kilyénfalvi 15, Sziládi 12, Boskó, Tettamanti 7, Tatár 8. Cserék: Szalai, Weidemann (liberók), Borsos, Petri, Berkó 1. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Szent Benedek: Szerényi 1, Stijepic 16, Iosia, Savovic 13, Koprivica 17, Kiss G. 12. Cserék: Fáth, Baksa (liberók), Vacsi, Jimerson 10, Bleicher 1. Vezetőedző: Dejan Desnica.

A mérkőzést ide kattintva lehet végignézni!