Nagy csatában maradtunk alul Budaörsön

Kategória: NB1

A vezetés nálunk volt, majd ellenfelünk, ha nem is könnyen, de igazolta a papírformát.

Ketten, a 15 éves Nagy Emese és a 16 éves Tomanóczy Eszter izgatottabban készültek a többieknél, hiszen először szerepeltek a keretben NB I-es mérkőzésen. Szintén az utánpótlásunk szép eredménye, hogy a 17 éves Honfi Katalin is ott lehetett a csapatban, az ő neve másodszor került az NB I-es jegyzőkönyvbe.

Remek ritmusban nyitottuk a meccset a jóval álmosabban kezdő Budaörs ellen. Mayerhoffer Hédi sorozatban gyártotta a pontokat, de a többiek is sokat tettek ahhoz, hogy egyre nagyobb legyen az előnyünk. Végül ebben a szettben megszorítani sem tudott az ellenfelünk, magabiztosan, 10 ponttal nyertünk. A második felvonás is szorosan indult, ellenfelünk azonban egyre inkább belerázódott a játékba. A szett közepén, a hibáinkat kihasználva megléptek és egyenlítettek. Minden esélyünk adott volt ahhoz, hogy a harmadik játszma után ismét nálunk legyen az előny, szépen játszottunk, vezettünk is. Budaörsi időkérés hozta a fordulatot 10-8-as állásnál. A hazaiak átvették a vezetést 2-3 ponttal, és bár a hajrában is volt esélyünk a fordításra, végül nem jött össze. A negyedik szettben sokkal tovább tartottuk a vezetést, elsősorban Schneider Vanessa és Gergácz Olga pontjaival. A kezek azonban megremegtek a hajrá előtt, így a Budaörs előbb egyenlített, és ugyan szorongattunk az utolsó pillanatig, ellenfelünk lezárta a mérkőzést.

Újvárosi Levente: Az első játszmában semmit nem tartottunk be a taktikai utasításokból. Meg is lett az eredménye. A továbbiakban viszont mindenki fegyelmezetten és ésszel játszott. A végső győzelem ennek köszönhető. Nagyon örülök, hogy cserék nélkül is többször tudtunk fordítani. Bízom a sérültjeink felépülésében, hiszen az első három helyezettel fogunk sorozatban játszani és ott bizony több kell. Ha ez megvalósul, akkor borsot törhetünk bármelyik ellenfelünk orra alá. A Balatonfüred szépen fejlődik és a játszmák első felében egész bátran röplabdáztak.

Fésüs Irén:
Először is ki kell emelnem, hogy jól helytálltunk. Azonban több dolog is nehezítette az elmúlt időben a felkészülésünket. Mindezt figyelembe véve a játékunk elfogadhatóbb volt az elmúlt időszak teljesítményeihez képest. Sajnos még fiatalok vagyunk ahhoz, hogy döntő helyzetekben ne remegjen meg a kezünk. Építkezünk és dolgozunk tovább!

Budaörsi DSE-Szent Benedek RA 3:1 (-15, 16, 22, 23)
Budaörs, 50 néző vezette: Halász, Bibók
Szent Benedek RA: Sólyom, Lovász, Mayerhoffer, Gergácz, Schneider, Szekály, csere: Berkó (liberó), Tóth S., Nagy E. vezetőedző: Fésüs Irén

NB I-es csapatunk jövő vasárnap 13 órától idegenben játszik az Újpest ellen.