Nagy küzdelemben kerültünk előnybe a bronzcsatában

Kategória: Egyéb

A Kaposvár vezetett is, és az ötödik szettet is majdnem kiharcolta.
Magabiztosan kezdtünk, gyorsan 3-4 pontos előnybe is kerültünk. Hiába volt azonban az önbizalom növelő kezdés, ha az elődöntőhöz hasonlóan most is buta hibákat vétettünk. Nem is kellett sok hozzá, hogy a Kaposvár egyenlítsen 10-10-nél, sőt egy újabb somogyi pontnál már Dejan Desnicának kellett időt kérnie. Nem sikerült visszatalálnunk ezután sem a megkezdett útra, így újabb két vendégpont után feladóban Noine Iosia érkezett Bleicher Réka helyett. De ez a váltás sem segített. Elsősorban a nyitásfogadással álltunk hadilábon, ami pedig a támadásainkat is meghatározta. Ellenfelünk pedig egyre nagyobb önbizalommal lépdelt a némileg meglepő, de semmiképpen érdemtelen szettgyőzelem felé, amit meg is szereztek. (19-25)

Megráztuk magunkat a második játszma elején, és Milena Koprivica pontjaival előnybe kerültünk ismét. Érezhetően más ritmussal és tisztább fejjel játszottunk, így 9-5-nél a vendégek jelezték, időt kérnek. De nem volt megállj. Minimális hibával játszottunk, amivel a túloldal nem tudott mit kezdeni, így 12-7-nél megint időt kértek. Rátettünk még egy lapáttal és koncentrált pontos játékkal egyre távolabb kerültünk a Kaposvártól. Egyetlen egyszer ingott csak meg a játékunk, akkor tízről hat pontra csökkent az előnyünk, de egy időkérés felrázta a lányokat és gond nélkül, nagyon magabiztosan egyenlítettek. (25-15)

Szorosan, de a mi vezetésünkkel kezdődött a harmadik játszma, a somogyiak azonban 6-6-nál egyenlítettek, majd átvették a vezetést. Amikor 10-6-ot mutatott az eredményjelző, akkor Dejan Desnica időt kért és ezt a legjobb időben tette. Mindkét oldalon volt bőven hiba, de ebben a periódusban valamivel kevesebb nálunk és egyenlítettünk. Hatalmas küzdelem volt a pályán, amiben döntő volt, hogy ki tud hosszabb ideig pontosabban és koncentráltan játszani-akár egy hosszabb labdameneten belül is. A kispadok is feszültek voltak, így nem csoda, hogy egy kétesnek vélt bírói ítélet után Vincent Lacombe, a vendégek mestere sárga lapot kapott. Bár a kaposváriaknak is volt meccslabdája, végül rendkívül kiélezett küzdelemben hoztuk a szettet. (28-26)

Hihettük, hogy a szoros játszmagyőzelemmel és a vezetéssel lelki fölénybe kerültünk… de csak hihettük. A Kaposvár ellentmondást nem tűrően lépett be a szettbe, mi pedig szinte bénultan és sajnos szinte tétlen is néztük ezt. Egyre nőtt a különbség, így 10-2-es somogyi előnynél Dejan Desnicának már másodszor kellett időt kérnie, majd ismét behozta Norene Iosiát is. Már 9 ponttal vezettek a somogyiak, amikor ha nem is rohamléptekkel és hibátlan játékkal, de elkezdtünk felzárkózni. Egészen 3 pontig jöttünk, amikor időt is kért a vendégkispad, de az ekkor már 22. pontját szerző Milka Stijepiccsel nem tudtak mit kezdeni, majd 19-nél Kiss Gréta egyenlített, sőt 21-20-nál a vezetést is átvettük. Itt pedig már nem volt megállás. A végén sikerült kihasználni fölényünket és megnyertük a mérkőzést. (25-21)

Dejan Desnica:– Előnyünk volt, hogy hazai pályán játszottunk, szükségünk volt most erre a támogatásra. Óriási nagy küzdelem volt, jobban védekeztünk, és ez volt az egyik kulcs a sikernek. Nagyon sok labdamenetben millimétereken múlt, hogy ki szerez pontot, a végén azonban jobban koncentráltunk. Kemény lesz a folytatás is.