Nyertünk a Békéscsaba ellen a kupában!

Koncentrált, lendületes játékunk sikert hozott a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén

Kiegyensúlyozott játékkal, fej fej mellett kezdtek a csapatok. Egy pillanatra sem lankadt a figyelmünk, nem hagytuk meglépni a Békéscsabát, sőt, a szett alatt többször átvettük a vezetést. 1-2 pontnál sosem volt nagyobb különbség a két csapat között. 20:20-nál és 22:22-nél már izgulhattak a szurkolók, végül a szettgyőzelemért járó utolsó pontokat néhány bosszantó, rutintalanságunkból adódó hiba miatt ellenfelünk ütötte le. (23:25)
Hasonlóan szorosan indult a második szett is, a füredi lányokon érződött, hogy képesek voltak felállni az első szett kudarcából, és egymásra figyelve erőt tudtak meríteni. Ahogy teljesítményünk javult, úgy jöttek az örömöt okozó pontok is. 10:7-nél már 3 ponttal vezettünk. Ellenfelünk is kitartóan gyűjtötte a pontokat, ennek ellenére még növelni is tudtuk az előnyünket, 16:10-nél már 6 ponttal vezettünk, 21:11-nél pedig már megállíthatatlanok voltunk. Berkó jól mozgatta ütőinket, akik pontra váltották a lehetőségeket. Javult a nyitásfogadásunk és a mezőnymunkánk. Pérez Ramos, Wojcik és Cestero Cruz pedig sikeresen fejezték be támadásaikat. Szerényi és fiatal tehetségünk, Szakály Stefánia is hatékonyan tudott támadni! 24:13-nál érvényesítettük szettlabdánkat, és Cestero Cruz leütötte az utolsó pontot. (25:13)
Valósággal repített minket a szettgyőzelem sikerélménye a harmadik játszmában, koncentráltan, nagy kedvvel játszottunk, érezhető volt, hogy az elmúlt meccsek okozta feszültség oldódik a lányokban! már 10:6-nál többpontos előnyre tettünk szert, ezt a fórt pedig tartottuk, és növeltük is. Lendületünk nem hagyott alább, elképesztő koncentráltsággal játszottunk, 21:13-nál már közel jártunk a játszma végéhez, majd Pérez Ramos támadásával 25:17-es eredménnyel be is fejeztük a játékrészt.
A negyedik szett is fej fej melletti játékkal indult, de érezhetően fáradtunk. Lankadt a figyelmünk, a Békéscsaba játéka azonban összeállt, és 10:14-es vezetésnél már megmutatta erejét. Ellenfelünk nagyon elhúzott, 14:20-as előnye után még sikerült néhány ponttal megközelítenünk, de egyenlíteni nem tudtunk. A dél-alföldi csapat végül 17:25-tel magabiztosan vitte a szettet.
Az ötödik játszmára ismét egy jól koncentráló Szent Benedek tért vissza a pályára! 6:4-nél már 2 pontos előnyt szeretünk, ezután 7:7-tel a Békéscsaba felzárkózott, de Cestero Cruz 2 pontjával sikerült meglépnünk! Ellenfelünk ismét egyenlített, ezúttal 11:11 volt az állás, amikor Pérez Ramos elképesztő támadásba lendült, vezérhez méltó módon vállalta fel a helyzeteket, zsinórban több pontot szerzett majd 15:13-as eredménnyel lezárta a szettet.

Fontos lépést tettünk a párharcban, bízunk benne, hogy a mai biztató játékot és formát sikerül átvinni az egy hét múlva folytatódó bajnokságra is! A Magyar Kupa negyeddöntőjének második mérkőzését január 14-én, vasárnap 17 órától játsszuk a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban.

SZBRA-Swietelsy-Békéscsaba(3:2)