NB I: Penta-Gödöllői RC – SZBBRA 3-1 (19-, -18, -19, -18)

Kategória: Egyesület, Felnőtt

Vasárnap felnőtt csapatunk Gödöllőre utazott bajnoki mérkőzésre. Sokadik összecsapása volt ez a két együttesnek, hiszen több felkészülési mérkőzést játszottak már egymással a bajnoki rajt előtt. Ráadásul a Magyar Kupa sorsolása is összehozta a két gárdát. Ott az első mérkőzést a füredi lányok magabiztosan nyerték, ennek ellenére izgatottan érkeztek Gödöllőre  -a visszavágó szerdán kerül megrendezésre.

A Gödöllői csapat is nagyon készült a meccsre, hiszen a bajnokságban kitűzött céljaik eléréséhez mindenképpen győzniük kellett.

Az első pillanattól fogva érezhető volt a feszültség, és hogy egyik csapat sem fogja könnyen adni magát. Az első szettet a hazai csapat nyerte, és bár a másodikat is ők kezdték jobban, mégis sikerült fordítani a füredi lányoknak. A 3. szettben ismét a hazaiak voltak fölényben, sajnos innentől már nem sikerült fordítani, így a mérkőzés 3-1 arányú hazai sikerrel zárult.

Penta Gödöllői RC – Szent Benedek-Balatonfüred 3:1 (19, –18, 19, 18)

V: Vígh, Adler.

GÖDÖLLŐ: Nagy K., Hackl, Körtvélyessy, Dégi, Király , Ludmán. Csere: Kovács A. (liberó), Bálintné Széles 1, Tóth Bagi, Halla G.

Vezetőedző: Grózer György.

SZBBRA: Jezerniczky, Dordzsceren, Sours, M. Skoric, Yslany Kelly, Vasvári E. Csere: Fáth (liberó),  2, Vasvári Zs., N. Skoric

Vezetőedző: Andrea Milodanovic

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:12, 21:14. II. játszma: 8:7, 12:16, 15:21. III. játszma: 8:5, 16:12, 21:16. IV. játszma: 8:1, 16:9, 21:15.

Grózer György: – Nagy lelkesedéssel, és a heti jó edzésmunkának köszönhetően stabil nyitásfogadással, ennek köszönhetően pedig önbizalommal telve játszottunk. A támadások is jól sikerültek, mindenkivel elégedett voltam, ez a siker egy igazi csapatmunka volt.

Andrea Milodanovic: – Egyértelműen alul teljesítettünk. Már a mérkőzés előtti edzésen éreztem, hogy néhány játékosom azt hiszi, hogy ez egy könnyű mérkőzés lesz. Az is lett, csak nem úgy, ahogyan ők gondolták. A kupameccsen kiszerváltuk a gödöllőieket, most ők tették velünk ugyanezt, a hazaiak bátran támadtak, mi pedig nagyon bátortalanul játszottunk. Szerdáig igyekszünk kijavítani a mai hibákat, aztán visszajövünk és igyekszünk kiharcolni a továbbjutást a kupában.

Szerdán újra Gödöllő felé veszi a csapat az irányt! A tét a továbbjutás a Magyar Kupában!