Rangadót játszunk Békéscsabán

Kategória: Felnőtt

A békéscsabaiak a második, mi az első helyről várjuk a 18 órakor kezdődő mérkőzést.

Kevesen gondolták talán, hogy a negyedik fordulóban a Swietelsky-BRSE-Szent Benedek Röplabda Akadémia összecsapáshoz az első és a második helyen érkeznek a csapatok. Azt meg talán még kevesebbeknek a fejében fordult meg, hogy a meccs előtt csapatunk lesz a tabella éllovasa, egy szettel jobb mérleggel, mint vendéglátóink.

A Békéscsabával a tavalyi bajnokságban öt alkalommal találkoztunk, az alapszakaszban kétszer 3-0-ra kikaptunk, majd a rájátszásban kisebb csodának számított hogy az első és a második meccsen is szettet tudtunk rabolni jóval erősebb ellenfelünktől. A továbbjutásuk azonban így sem forgott veszélybe, három győzelemmel jutottak az elődöntőbe.

A csabaiak az idei bajnokságban hozzánk hasonlóan négyszer nyertek. Az első fordulóban az MTK szettet tudott nyerni ellenük, ami kisebb meglepetés volt, de az Újpestet és a Diósgyőrt magabiztosan verték, a rangadón pedig idegenben nagy küzdelemben 3:2-re nyertek a Nyíregyháza ellen.

-Egységes a csapat, mind mentálisan, mind pedig fizikálisan fel vagyunk készülve, várjuk a találkozót-nyilatkozta a mérkőzésről Marta Drpa, a BRSE szerb légiósa.

A szerdai VESC elleni győztes kupameccs után csütörtök reggel ismét buszra szálltunk és elindultunk Békéscsabára. A 6 órás után egy rövid pihenő volt a programban, majd edzést vezényelt Dejan Desnica. Ehhez hatalmas segítséget kaptunk a gyulai Göndöcs Benedek Katolikus Technikumtól és a Grosics Labdarúgó Akadémiától, akik rendelkezésünkre bocsájtották a gyulai iskola tornacsarnokát.

A meccsre egészséges önbizalommal készülnek a játékosok, mindenki tudja, hogy a nagyon kemény három bajnoki vár ránk sorrendben, ami nagyban befolyásolja az alapszakasz végeredményét is. -Nem mondanám, hogy a sikerek hatására megnőtt az étvágyunk, hiszen tudjuk, hogy a nagyobb falatok csak most jönnek majd. A következő 3-4 meccs után már tisztább képet fogunk kapni arról, hogy hol a helyünk a bajnokságban- mondta meccs előtt csapatkapitányunk, Bleicher Réka.

A találkozó 18 órakor kezdődik Békéscsabán, és a Hunvolley TV-n lehet követni a találkozót.