NB I: SZBBRA – MTK Budapest 1-3 (25, –17, –19, –18)

Kategória: Egyesület, Felnőtt, Galéria

A pénteki idegenbeli siker után nem volt megállás felnőtt csapatunknak sem, hiszen az ünnepi hosszú hétvége még egy igazi rangadót tartogatott a röplabda kedvelőinek. Hétfőn ugyanis a bajnokság 2. helyén álló MTK-Budapest csapatát fogadtuk hazai pályán.

Telt házas közönség előtt kezdődött a mérkőzés, ami beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Izgalmas, magas színvonalú, látványos meccset láthattunk, ahol mindvégig érezhető volt a feszültség. Mindkét csapat nyerni szeretett volna, ám ez a sportban nem lehetséges. Ezúttal az MTK távozhatott győztesként a lefújás után. A győzelmükhöz ezúton is gratulálunk!

Szent Benedek-Balatonfüred – MTK 1:3 (25, –17, –19, –18)

V: Kiss Z., Szabó Zs.

BALATONFÜRED: Yslany Kelly 4, N. Skoric 7, Vasvári E. 7, Sours 21, M. Skoric 11, Jezerniczki 15. Csere: Fáth (liberó)

Vezetőedző: Andrea Milodanovic

MTK: Kotormán 4, Godó 1, Kis R. 11, Vezsenyi 19, Takács D. 12, Borsos 6. Csere: Nagy F. (liberó), Kiss G. 25, Lesi 1.

Vezetőedző: Tóth Gábor

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 15:16, 21:19. II. játszma: 3:8, 10:16, 15:21. III. játszma: 5:8, 10:16, 15:21. IV. játszma: 4:8, 14:16, 17:21.

A vendégek edzője, Tóth Gábor a mérkőzést követően nyilatkozott nekünk: “Tudtuk, hogy a Balatonfüred meg fogja találni a saját játékát, amit a felkészülési tornákon kerestek. Azt is tudtuk, hogy ez lesz az év első nagyon komoly mérkőzése számunkra, ráadásul idegenben. Ez be is igazolódott, hiszen egy nagyon szoros és színvonalas meccsen sikerült győznünk. Azt hiszem, hogy mindenki nagyon boldog most ezzel, de a Balatonfüred továbbra is az első számú ellenfeleink között lesz a szezon folyamán.”

Milodanovic Andrea így értékelt: “3-1 lett a végeredmény az MTK javára úgy, hogy egy nagyon jó meccset játszottunk. Egy kis tüske van bennem, mert az 1. szettben nagyon jól játszottunk és betartottunk mindent, amit a meccsre való felkészülés alatt megbeszéltünk. Úgy érzem, hogy akkor a lányok elhitték, hogy megnyerhetjük ezt a mérkőzést és ezt követően már nem tudtak kellően koncentrálni arra, hogy még két szettet meg kell nyerni. Túl lazán mentünk bele a következő szettekbe, rengeteg hibával játszottunk, nem tartottuk be a taktikát, amit az 1. szettben igen, alapvető hibákat vétettünk, amiket ki kell javítani. 3 pont most oda, de megyünk tovább, hiszen a bajnokság folytatódik. Készülünk a következő meccsre Gödöllőn, és mindent megteszünk, hogy nyerjünk!