NB I. SZBBRA – TFSE 3-1

Kategória: Egyesület, Felnőtt

Ismét hazai pályán szurkolhattunk a balatonfüredi lányoknak a hétvégén, hiszen a bajnokság soron következő fordulójában a TFSE csapatát fogadták.

Egy lelkes ellenfél lépett pályára, aki nem illetődött meg és bátran kezdtek. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen az első szettet szoros eredménnyel ugyan, de sikerült megnyerniük. A továbbiakban azonban Milodanovic Andrea tanítványai erősítettek, átvették az irányítást a pályán és sima 3-1 arányú győzelmet arattak.

Szent Benedek-Balatonfüred – TFSE 3:1 (–24, 14, 20, 20)

V: Kiss Z., Szabó Zs.

SZBBRA: Jezerniczki 8, Yslany Kelly 7, N. Skoric 16, Vasvári E. 13, M. Skoric 18, Dordzsceren. Csere: Fáth, Kóra (liberók), Vasvári Zs. 6, Zen, Kohajda

Vezetőedző: Andrea Milodanovic

TFSE: Szabó Á. 1, Poór 7, Villám 6, Oláh 4, Veress 9, Czakó 5. Csere: Dobrovits, Boller (liberók), Németh J., Horváth Z. 2, Villányi 2

Vezetőedző: Molnár István

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 15:16, 18:21. II. játszma: 8:1, 16:2, 21:12. III. játszma: 8:3, 16:13, 21:15. IV. játszma: 7:8, 16:15, 21:17.

Milodanovic Andrea így értékelt a meccs után: “A bajnokság szempontjából újabb fontos 3 pontot szereztünk meg egy nagyon jól kezdő TFSE ellen. Bátran, keményen kezdtek, aminek meg is lett az eredménye az 1. szettben. Mi sajnos most nem tudtunk a legerősebb felállásban kezdeni, de ez nem lehet kifogás arra, hogy elengedjünk egy szettet. Innentől kezdve vannak kötelező meccsek, amikből a maximumot kell kihozni ahhoz, hogy elérjük a célunkat az alapszakasz végén és az 1-4 helyezett között legyünk. Az erősebb ellenfelek dolgát meg kell nehezíteni, szettet, pontot rabolni tőlük, hogy minél jobb helyen várjuk a rájátszást. Gratulálok a csapatnak és köszönöm a szurkolóknak, hogy kilátogattak ma is szurkolni!”

Molnár István a TFSE edzője is nyilatkozott: “Nagyon jó érzés volt ott állni a lányok mellett a pálya szélén, mert az első pillanattól kezdve nagy koncentrációval dolgoztak. A lelkesedéssel eddig sem volt gond, de most sikerült az egész szettben odafigyelni és 20 felett is a saját maguk javára fordítani a hosszú labdameneteket. Emiatt teljesen megérdemelten nyertük meg az első szettet. A 2.-ban sajnos volt egy nagy hullámvölgy, amiből azonban a szett közepére még sikerült kijönni és visszatértünk ahhoz a játékhoz, amit szerettem volna tőlük látni. De mivel az ellenfél játéka is feljavult főként a nyitásokkal, így további szetteket már nem sikerült nyerni. Összességében elégedett vagyok, úgy látszik kezd beérni a közös munkánk.”

Gratulálunk a csapatnak az újabb győzelemhez!

Hétvégén a bajnokságot magabiztosan vezető kaposváriak érkeznek Balatonfüredre, így ismét várjuk szurkolóinkat vasárnap délután!