U19(Piros) lányaink Kaposváron sem bíztak semmit a véletlenre

Kategória: U20

Extrán sikeres hét áll a csapat mögött.

Nehéz feladat előtt állt a Szent Benedek U19 (Piros) csapata, hiszen a két kecskeméti vereség után, ezúttal csak két győzelem jelentette a biztos második helyet, amely majd jobb sorsolást eredményez a következő körben. Ezzel a motivációval fogtak hozzá az első mérkőzésnek, ahol a hazai Kaposvár volt az ellenfel. Az első szettet még a hazaiak nyerték,  aztán lépésről lépésre javult a játékunk, és az ellenfelünket minden poszton felülmúltuk. A második mérkőzést is nagyon jól kezdte a csapat, az első két szett az elképzeléseknek megfelelően alakult, urai voltunk a játéknak. A Kecskemét csapatának már nem volt mit veszteni, és nagy lendülettel kezdte a harmadik szettet, amit meg is nyert. A 4.játszma nagyon szoros volt, amit a végjátékban ellenfelünknek sikerült jobban lezárni es következhetett a döntő, 5.szett. Nagyon jól kezdtek a lányok és a 8:2 – es fordulásnál úgy tűnt, hogy simán hozzuk a győzelmet. Egy kis koncentráció kiesés, és az ellenfélnek kedvező néhány szerencsés labda után a Kecskemétnek sikerült feljönni és a játszma végét dramatizálni, viszont a füredi lányok nagyot harcoltak és végül hozták a fontos második győzelmet, amivel megelőztük ellenfelünket, így mi várhatjuk jobb állásból a sorsolást.

Varga Tomas vezetőedző: Nagyon örülök annak, hogy a nagy nyomás ellenére sikerült minden célt elérnünk, amit a hétre kitűztünk. Szeretném megdicsérni a lányokat ,mert a hét elejétől nagyon fegyelmezetten es motiváltan dolgoztak, aminek meglett az eredménye, hiszen sikerült a csapatnak 5 fontos mérkőzésből 5-öt megnyerni.