Újabb történelmi győzelemmel már biztos “dobogón” vagyunk az alapszakaszban

Először nyertünk bajnoki meccset a Nyíregyháza ellen.

Felváltva estek a pontok a mérkőzés elején, először 10-8-as nyíregyházi vezetésnél volt egy pontnál nagyobb előny valamelyik oldalon és mivel gyorsan meg is duplázták azt, Dejan Desnica időt kért. Bár Blecher Rékát Norene Isoia váltotta feladóban, nem sikerült közelebb kerülni ellenfelünkhöz. Blokkban egyértelműen jobbak voltak, de mezőnyben is nekik pattant kedvezőbben a labda. Nem tudtuk csökkenteni a hátrányunkat, sőt, ahogy haladtunk előre, vendégeink még növelni is tudták az előnyüket. Már-már úgy tűnt oda a szett, amikor hosszú hajrát nyitottunk és az egyenlítés kapujáig jutottunk, de ez csak arra volt elég, hogy megnehezítsük a játszmagyőzelmüket. (23-25)

Bár nyíregyházi előnnyel indult a második szett, de gyorsan egyenlíteni tudunk, majd a vezetést is átvettük, és 8-6-nál Németh Szabolcsnak kellett időt kérnie. A várt változást ez nem hozta meg a vendégoldaldalon, nálunk viszont egyre magabiztosabbak voltak a kezek, így 14-8-nál újból a nyírségieknek volt oka az időkérésre. De hiába, megállíthatatlanul robogtunk az egyenlítés felé. Már 10 pont volt az előnyünk 21-11-nél, amikor már-már menetrend szerint jött a bizonytalankodás a játékunkban, de ezt Dejan Desnica gyorsan orvosolta egy időkéréssel és lezártuk a szettet. (25-14)

Kitartott a lendületünk a harmadik játszmában is és gyorsan előnyt tudtunk építeni. A játék minden elemében biztosabbak voltunk, ami növelte az önbizalmunkat. Milka Stijepic az előző hetek formáját hozta, sorozatban gyártott a pontokat, de a többiek játékára sem lehetett panasz. Az előző szetthez hasonlóan a szett végéhez ismét 10 pontos előnnyel érkeztünk, most azonban egy pillanatnyi megingásunk sem volt. Minőségi különbség volt a két csapat között a játszmában. (25-12)

Összekapta magát a negyedik játszmára a bajnoki címvédő, így ismét a rangadóhoz méltó szoros küzdelem volt a pályán. De csak a szett elején. Remek szériába kerültünk ismét, amivel előnyt szereztünk, de most „lőtávolban” maradt a Nyíregyháza. A 2-3 pontos előnyünket tartani tudtuk, sőt Tia Jimerson remek nyitásaival ezt még növelni is tudtuk. Bár 22-20-ra visszajöttek a vendégeink, visszaút már nem volt, megnyertük a szettet és a meccset is. (25-20)

Mai győzelmünkkel a harmadik helynél már biztosan nem végzünk rosszabb helyen az alapszakaszban. A bajnokság első körét jövő pénteken Kaposváron zárjuk.

Dejan Desnica: Nagyon fontos meccset nyertünk meg a Nyíregyháza ellen. Egyfelől ez a meccs az alapszakasz harmadik helyről is döntött, másfelől pedig nagyon fontos volt, hogy visszaszerezzük az önbizalmunkat. A második játszmától nagyon jól játszottunk, végig koncentráltak tudtunk maradni, ez volt a sikerünk kulcsa. Megyünk tovább, mert nagyon sok feladtunk van még. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy végig biztattak bennünket!