Nagy küzdelemben egy szettet nyerve kaptunk ki

Kategória: Egyéb

A kaposvári meccsen két kezdőjátékosunkra sem számíthattunk sérülés miatt, azonban fiatal csapatunk nem vallott szégyent-bizonyították, hogy nem lehet őket félvállról venni az Extraligában.

Vacsi Evelin, Vukoja Dubravka és Marija Skoric sem tarthatott sérülés miatt a csapattal a kaposvári mérkőzésre. Mindharman remekül játszottak az első meccsünkön a Diósgyőr ellen, így igazán érzékeny az ideiglenes elvesztésük. Ennek ellenére fiatal csapatunk célja nem változott: egy jó meccsen meg kellett nehezíteni a lányoknak a Kaposvár feladatát.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első játszma elején, majd a Kaposvár jutott 3 pontos előnyhöz. Nem is várt sokáig vezetőedzőnk, Milodanovic Andrea az időkéréssel, 12-9-nél hívta maga köré a lányokat. Az edzői tanácsok jól jöttek, nem nőtt a két csapat között a különbség-igaz sajnos nem is csökkent. Néhány labdamenettel később azonban már ez sem volt igaz, egy blokkról kipattanó labda és egy kis bizonytalanság után már 18-13 állt az eredményjelzőn. De közel sem volt vége a szett adta izgalmaknak. 19-nél ugyanis utolértük az ellenfelünket és akár fordíthattunk volna a hajrában, de a nagyobb rutin a hazaikat segítette és 25-21-re megnyerték a nyitányt.

A második szett is az elsőhöz hasonló forgatókönyvvel indult, de nekünk sokkal rosszabbul folytatódott. Néhány elbizonytalankodott támadás, és rontott fogadás lendületbe hozta a hazaiakat, akik 16-nál már 10 ponttal jártak. Fáth Kinga helyett jött Baksa Panna liberó posztra, de ez sem stabilizálta a játékunkat és hazaiak magabiztosan hozták a szettet 25-13-ra.

A harmadik játszmában viszont a hazaiak kezdtek bizonytalanabbul, amit ki tudtunk használni, 7-4-es vezetésünknél már Szasa Nedeljkovicsnak kellett időt kérnie. Tanácsai azonban nem segítettek csapatán, továbbra is sok hibával játszottak, így 12-5-ös vezetésünknél újra a kispadhoz rendelte csaptatát a hazai mester. Mintha kicserélték volna a két csapatot az előző szetthez képest. Nekünk minden bejött, Courtney Baker labdáinak szeme volt, honfitársa, Kory White és Nelmaira Valdez pedig szorgosan gyűjtögette a pontokat, de Fáth Kingának is jót tett a szusszanásnyi szünet-stabilan fogta a nyitásokat. A Kaposvár hiába cserélt, ebben a szettben nem tudott mit kezdeni az összeszedett játékunkkal, végül a harmadik játszmalabdát értékesítve nyertük a szettet 25-14-re.

A negyedik játszmában egy szemvillanás alatt 4-0-ra meglépett a Kaposvár és ez újra elbizonytalanította a lányokat. Tetszés szerint szerezték a pontokat a hazaiak, sokáig nem tudtunk komolyabb ellenállást kifejteni. A Kaposvár már a meccs lezárásának közelében járt, amikor sorozatban szereztünk 3 pontot, de ezzel csak közelebb tudtunk férkőzni az ellenfelünkhöz. Végül a kaposváriak a második meccslabdájukat értékesítve 25-17-re nyerték a szettet és 3-1-re a meccset.

1. MCM Diamant Kaposvár – Szent Benedek Röplabda Akadémia 3-1 (21, 13, -14, 17)
Kaposvár, 200 néző, vezette: Halász, Vári

Kaposvár: Kalmár 4, Matic 12, Bodovics 4, Helic 12, Klisura 15,Djuric 11 csere: Szpin  (L), Hegyi (L) Kump 2,  Szűcs 2, Szedmák 4, Tóth  vezetőedző: Szasa Nedeljkovic

SZBRA: Baker 8, Valdez 9, Szerényi 7, White 15, N. Skoric 7, Araczki 3 csere: Fáth (L), Baksa (L), Zen 2, Bleicher 2 vezetőedző: Milodanovic Andrea

Milodanovic Andrea: Elégedett vagyok a lányokkal. Nem ijedtünk meg a rutinosabb Kaposvártól, nyertünk egy szettet, és az első játszmában is közel voltunk egy hasonló bravúrhoz. A Kaposvár három légiósa a mérkőzés után személyesen jött oda hozzám és gratulált nekem a csapathoz és a játékunkhoz Azt gondolom, hogy ez is mutatja, hogy nem járunk rossz úton, pláne ha azt nézzük, hogy három rutinos játékosunkat kellett a fiataloknak pótolni. A sérültjeinknek gyors felépülést szeretnék kívánni, a ma pályára lépett játékosoknak pedig gratulálok a teljesítményükhöz.