A hibáinkból tanulunk!

Kategória: U13

Egy győzelmet és egy vereséget hozott Tatabányáról U13-as csapatunk

Megilletődve, bizonytalanul játszottunk az első meccs első szettjében, pedig az erőviszonyokat felmérve csak az alapjátékunkkal kellett volna foglalkozni. Második szettben gyorsan rendeztük sorainkat és a sikeres győzelem után az önbizalmunk is erősödött. Így a harmadik játszmában már a bátorságunk is megjött. Igaz még mindig sok volt az alaphibánk, de ez is elég volt a győzelemhez.
A mai nap második meccsére igyekeztünk felkészülni az edzéseinken. Az első szettben teljesen összeomlottunk, sok hibával játszottunk, kissé megijedtek a lányok, amikor a Dabronc erős első játékos sorával kellett szembenézniük. A második sorunk
viszont óriásit menetelt, és magabiztosan hozták a szettet (1:1). A döntő szettben Besenyei Attila edző a pontosságra és a bátorságra hívta fel játékosai figyelmét. Ami sikerrel is járt, hisz a szett első felében igen színvonalas, izgalmas csata alakult ki. 13:12-es térfélcserénél sajnos beragadtunk a nyitásfogadásokba, ezáltal már nem tudtunk hatékony támadásokat felépíteni, amit a dabronciak ki is használtak. Lépésről lépésre eltávolodtak, és 21:17-es hátrányból már nem tudtunk mentálisan váltani.
Gyenge nappal zártunk, de látva az utolsó szettünket, nincs miért szomorkodni! Ebből kell tovább építkezni! Nagyot küzdöttek a lányok. Gratulálok mindenkinek! Folytatás december 2-án Budaörsön.

Besenyei Attila edző: Nem nagyon voltam elégedett ezzel a tornával, irányító játékosaim nem tudták hozni jó formájukat. A sok nyitásrontás és a befejezetlen labdamenet miatt csökkent az önbizalmunk. Ezáltal bátortalonok lettünk és megijedtünk erősebb ellenfelünktől, így az alap taktikai játékunkra sem tudtunk koncentrálni. De mindig hangoztatom, hogy a hibánkból tudunk tanulni és fejlődni!