Az élmezőnyben zárta az alapszakaszt U13-as csapatunk

Kategória: U13

Drámai helyzetben álltak helyt lányaink!

Véget ért az U13-as alapszakasz, ahol csapatunk az élmezőnyben végzet, a negyedik helyen. Az utolsó forduló hatalmas izgalmakat hozott, mivel három csapat között dőlt el, hogy ki lesz a második a csoportunkból, aki továbbjut az I. osztály osztályozójába. A füredi alakulat szépen helytállt, nem sok kellett a bravúrhoz.
Az első mérkőzésünkön kisebb balszerencse érte ellenfelünket, ahol két játékos is kiesett sérülés és betegség miatt. Így a második szettől már csak a fair play játékot játszottunk, mivel a szabályok szerint már nem tudott kiállni a Veszprém, 3:0-ra nyertük a mérkőzést. Tét nélkül nagyon precíz játékot mutattunk. Ezután a tabella második helyére kerültünk, ami egyben a továbbjutást is jelentette. Drámai hangulat kerekedett a BDSE csarnokában. Nagyon sok szülő elutazott a fővárosba  szurkolni. Mindenki tudta, hogy aki itt és most győz, az mehet az osztályozóra. A nyomás igen nagy volt mindkét oldalon. Az első szettet láthatóan túlizgultuk, sok hibával játszottunk. A második szettben fordult a helyzet. Hosszú labdamenetek követték egymást, mi tudtunk türelmesebben játszani, így egyenlítettünk. Következett a mindent eldöntő utolsó szett. A hangulat fokozódott a csarnokban, fej fej mellett kezdtek a lányok. A térfélcserénél még szorosan követtük ellenfelünket, aztán újabb holtpontra kerültünk, rossz döntéseket hoztunk, amit ellenfelünk kihasznált és a véghajrában végül ő győzedelmeskedett.

Besenyei Attila edző: Büszke vagyok a lányokra, hisz többen is 1-2éve röplabdáznak. Soha nem voltak még ilyen helyzetben és nem tapasztaltak még ilyen izgalmakat, ezt majd idővel megtanulják kezelni. Most jön egy rövidebb alapozás, folytatás január közepén!