A Kaposvár nyerte a negyeddöntő első találkozóját!

Szoros második szettel és fordulatos játékkal indult a rájátszás!

Új stábbal vágtunk neki a rájátszásnak! Varga Tomas vezetőedzőként, Pérez Ramos csapatkapitányként mutatkozott be a negyeddöntő első mérkőzésén. Makra Zoltán erőnléti edzőként, Papp Zsófia gyógytornászként támogatta a csapatot.

Szorosan indult az első szett, 9:8-nál sikerült előnybe kerülnünk, de a hazaiak felzárkóztak, és egy újabb fej fej melletti küzdelem következett. 16:15-nél ismét mi vezettünk, ezt sem hagyta azonban annyiban a Kaposvár, felzárkózott és 2 ponttal ellépett. Varga Tomas vezetőedző ekkor kért időt, amit egy füredi pont követett. (19:18) A Somogy vármegyei együttes azonban ismét lendületbe jött, és 3 ponttal ellépett(21:18). A végjátékban több bosszantó hibát is elkövettünk, ami a Kaposvárnak kedvezett.  Ellenfelünk végül 25:19-cel lezárta a szettet.

Lendületesen kezdtünk a második szettben, zsinórban 3 pontot szereztünk. A Kaposvár 4:4-nél egyenlített, majd néhány ponttal ismét előnybe került. (9:6) 14:14-nél felzárkóztunk, a hazaiak 17:14-nél komolyabb előnyre tettek szert, mikor Varga Tomas időt kért. Fordulatosan alakult a játszma vége. Vezetőedzőnk meglepő húzással állt elő, hiszen úgy sikerült fordítani, hogy ezen labdamenetek alatt nem volt feladó a pályán. 24:21-ről négyszer sikerült hárítani a Kaposvár szettlabdáját, majd átvenni a vezetést (25:24) 25:25-ös egyenlő állásnál izgulhattak a szurkolók, végül a Kaposvár ütötte le a szettgyőzelemért járó 2 pontot. (27:25)

A harmadik szettben 9:5-ös kaposvári vezetésnél kért időt először vezetőedzőnk, megszorongatnunk azonban így sem sikerült a hazai csapatot. (14:9) 18:11-nél még egyszer időt kért mesterünk, de sokat így sem sikerült javítani az álláson. Tovább nőtt a különbség a hazaiak javára, végül a KNRC 25:16-tal  lezárta a szettet és ezzel a mérkőzést.

Az új edző mindössze három napja dolgozik a csapattal, ennek ellenére láthattunk új elemeket a játékban. Reméljük, hogy az előttünk álló mérkőzéseken sikerült előre lépni.  A negyeddöntő következő mérkőzése február 22-én, csütörtökön este 6 órától lesz, Balatonfüreden a Balaton Szabadidő és Konferencia Központban. A találkozók az egyik csapat 3. győzelméig tartanak. A győztes a legjobb 4 csapat között bizonyíthat tovább!

Varga Tomas vezetőedző: Nagyon kevés idő volt változtatni, de amit kértem a játékosoktól a mérkőzés előtt, azt betartották, és amikor mindez működött a pályán, akkor hatékonyan és pontosan tudtunk játszani. Sajnos rosszkor jöttek elő a hibák, és a 2. szetten kívül nem tudtunk ponterősen játszani. A szériában 3 mérkőzést kell megnyerni, és most azon fogunk dolgozni, hogy ezeket a hibákat minél hamarabb kiküszöböljük, és vissza tudjunk vágni a Kaposvárnak!

KNRC-SZBRA (3:0)