Szoros szettekkel és látványos labdamenetekkel zártuk az Extraliga alapszakaszát!

Egy pillanatig sem unatkozhattak a szurkolók, hosszú és látványos játékkal búcsúztunk az Extraliga alapszakaszától!

Ellenfelünk rossz nyitása miatt miénk lett a meccs első pontja, fej fej mellett kezdett a két csapat, aztán az UTE egye inkább ellépett. 9:4-nél vezetőedzőnk időt kért, ezután Cestero Cruz egymás után 3 pontot ütött. Az UTE sem torpant azonban meg, 15:9-es vezetésüknél Kristian Michailov kikérte második idejét. A lila-fehéreket azonban nem tudtuk megállítani, a szett közepén már markáns különbséget mutatott az eredményjelző (18:10), amit később sem tudtunk behozni. 24:14-nél még 2 ponttal valamelyest szépítettünk, de ellenfelünk behúzta a játszmát. (25:16)

Füredi pontokkal indult a második játékrész(4:1)majd szoros állásból sikerült átvennünk a vezetést.(8:6) Az UTE 10:10-nél egyenlített, és ismét megkezdődött egy fej fej melletti csata. 17:15-nél kétpontos előnyünknek örülhettünk. Ezután szoros és izgalmas játék következett, hol az egyik, hol a másik együttes kerekedett felül. 23:23-tól kiélezett végjátékot láthatott a szurkolótábor.(24:24,25:25) 26:25-ös vezetésünknél Kristian Michailov magához hívta csapatát, az izgalmak fokozódtak( 26:26,27:27,28:28) végül Pérez Ramos és Wojcik támadásai segítettek minket a szettgyőzelemhez. (30:28)

Az előző szett sikere, megadta a lendületet a harmadik játékrészre csapatunknak! Határozottan meneteltünk előre, 8:6-os fórunknál időt is kért a lila-fehérek vezetőedzője. Ellenfelünk többször felzárkózott, de mindig sikerült meglépnünk 1-2 ponttal. 19:16-os előnyünknél az UTE ismét időkéréssel próbálkozott, aminek meg is lett az eredménye. 19:19-et mutatott az eredményjelző, amikor Kristian Michailov is jótanácsokkal látta el csapatát. Egy pillanatra sem lankadt a figyelmünk, ismét szoros küzdelmet mutatott a két alakulat(23:23,24:24). Szerényi, Wojcik és Pérez Ramos is pontot szerzett. 29:28-nál, 1 pontos hátrányunknál becsúszott egy támadási hiba, ami ellenfelünknek kedvezett, innen már nem sikerült fordítani. (30:28)

Mivel csak kicsin múlt az előző szett sikere, alaposan belehúztunk a negyedik játékrész elején.(6:1)Ellenfelünk azonban szépen lassan felzárkózott, éppen ezért 10:9-es előnyünknél vezetőedzőnk időt kért. Ezután is sokáig sikerült megtartanunk előnyünket, sőt növeltük is azt(15:12), ám 16:16-nál az UTE beért minket és átvette a vezetést. (18:16)Az Újpest dinamikusan menetelt előre, mi is gyűjtöttük a pontokat, de megszorongatnunk már nem sikerült a vendégeket. Megnyerték a negyedik szettet és ezzel a mérkőzést (25:22)

Kristian Michailov vezetőedző: Nagyon keményen dolgozunk azon, hogy minőségi játékot mutassunk. Ma nagyon szoros szetteket is játszottunk! Örülök, hogy a lányok keményen küzdöttek, és a lehető legjobb teljesítményre törekedtek!

SZBRA- UTE (1:3)