A tabella élére ugrottunk negyedik győzelmünkkel

Három szettben nyertük a második hazai meccsünket.

Bár az UTE nyitotta jobban a meccset, de csak pillanatokig tartották maguknál a vezetést. Úgy tűnt könnyen nagyobb előnyt tudunk építeni, azonban a lila-fehérek nagyon szívósan küzdöttek. Nem is maradhatott el Dejan Desnica időkérése, ami azonban kevésnek bizonyult, és 2 pontra zárkóztak a fővárosiak. Vezetőedzőnk cserével próbált meg frissíteni, feladóban Bleicher Rékát Norene Iosia váltotta, centerben pedig Tia Jimerson helyett Vacsi Evelin érkezett. Ez a váltás segített, visszatért a magabiztosság a játékunkba és 17-15 után már nem volt kérdés ki nyeri a nyitányt. Végül 25-19-el hoztuk a szettet.

Bár a második játszma is a vendégek pontjával indult, de sokkal több örömük nem lehetett a folytatásban. Pillanatok alatt biztos vezetést alakítottunk ki, és most egy másodpercre sem remegett meg a kezünk. A vendégek hiába próbálkoztak időkéréssel és cserével, nem sikerült átlendülniük a hosszúra nyúló holtpontjukon, így az első játszmához képest lényegesen könnyebben, 25-9-re nyertük a szettet.

A forgatókönyv a harmadik játszmára sem változott. Sorozatban gyártottuk a pontokat, nem volt gyenge pontja a játékunknak, így nem csoda, hogy Tia Jimerson ászával már 16-6-ra vezettünk. Az Újpest nem találta ellenszerét játékunknak, hiába próbálkoztak cserével és időkéréssel is, ma ellenállhatatlanok voltunk. A szettet és a meccset végül nagyszerű közönségünk ünneplése mellett 25-13-nál fejeztük be.

Ezzel a sikerünkkel négy forduló után vezetjük az Extraligát. Jövő héten szerdán Veszprémben Magyar Kupa meccset játszunk, pénteken Békéscsabán jön a rangadó a Swietelsky-BRSE ellen.

Dejan Desnica: Ha csak valaki az eredményt nézi, azt hiheti, hogy ez egy könnyű meccs volt, de ez egyáltalán nincs így. Az Újpest végig szívósan küzdött és nagyszerű ellenfelünk volt. Jól játszottunk, és elsősorban ez volt a sikerünk kulcsa. Nehéz hét vár ránk egy szerdai kupameccsel és egy idegenbeli rangadóval Békéscsabán, örülök, hogy győzelemmel vágunk neki ennek a periódusnak.