Becsületes küzdelemben búcsúztunk a CEV-kupától

A harmadik szettben a fiatalok kaptak szerepet, és közel álltak a szettgyőzelemhez.

Nem voltunk könnyű helyzetben, miután a Liberec az első mérkőzésen 3:1-re nyert ellenünk. A meccs óta eltelt hétben a szakmai stáb azon dolgozott, hogy minél több, azon a találkozón tapasztalt hibát kijavítson.

Sajnos nem kezdtük jó ritmusban a mérkőzést, ellenfelünk gyorsan 4-5 pontos előnybe került. Pontatlanul játszottunk, ráadásul nagyon sokszor a blokkról nekünk pattant rosszul a labda. Hiába próbálkozott időkéréssel és cserével vezetőedzőnk, a csehek növelték előnyüket. A szett végén ugyan sikerült visszakapaszkodnunk négy pontra, de hazai időkérés után már nem sikerült folytatnunk a felzárkózást. Nagyot küzdöttünk, de görcsösen játszottunk, megremegtek a kezek, a hazaiak pedig magabiztosabban játszottak. (2517)

A második játszma is a Liberec előnyével indult. Bátran, de sok hibával és továbbra is feszülten játszottunk, így nagyon gyorsan tíz pont fölé kúszott a különbség. Egy pillanatig nem adtuk azonban fel a küzdelmet, olyannyira, hogy 2011 után sorozatban 4 pontot szereztünk és felzárkóztunk. Nem is maradt el a hazai időkérés, amely után a Liberec rendezte a sorokat, s le is zárta a szettet. Ezzel eldőlt, hogy a csehek folytathatják a küzdelmet a következő körben. (2516)

Így a harmadik játszmára Kristian Michailov a fiataloknak adott lehetőséget, és ez nem bizonyult rossz döntésnek. Lendületesen, bátran játszottunk és sokkal kevesebb hibával, nemcsak szorossá tettük a szettet, de a vezetést is átvettük. A hajrá előtt úgy tűnt, hogy sikerül szettet rabolnunk ezen a meccsen is a Liberectől, de egy időkéréssel ismét lendületbe jöttek a hazaiak: kiegyenlítettek és ugyan 2323-nál nekünk is adódott esélyünk behúzni a szettet, végül a nagyobb rutin eldöntötte a találkozót. (2523)

Csapatunk első nemzetközi idényét két győzelemmel és két vereséggel zárta. A Liberec elleni két mérkőzés bebizonyította, hogy nagyon sok érték és tehetség rejlik a játékosokban és szakmai stáb bátran számíthat a fiatalokra is.

Kristian Michailov: Az ellenfél megérdemelten nyert és jutott tovább a CEV-kupában, így jár a gratuláció. Sajnos, ez nem a mi napunk volt, elmaradtunk a legjobb formánktól. Azonban a nemzetközi porondon megszerzett tapasztalatot kamatoztathatjuk a jövőben. Ebből kell építkezni és erőt, motivációt meríteni a folytatáshoz. Hiszek a játékosaimban, napról napra azon dolgozunk, hogy még jobbak lehessünk.

DUKLA LIBEREC (cseh) SZENT BENEDEK RA 3:0 (17, 17, 23)
Liberec, 366 néző. V: Daniil (ciprusi), Król (lengyel).
LIBEREC: Sulcová 6, Blazková 7, Kvapilová 10, Kojdová 15, Necasová 6, Lijklema. Csere: Kolarová (liberó), Deisl 2, Dvořáková 3, Kohoutová 1, Frankevich 7, Javurková 1. Edző: Libor Gálík
BALATONFÜRED: Koleva 6, Nacsa-Pekárik, Boshnakova 10, Jankovic 2, Vacsi 7, Herbin-Baker 1. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Stijepic 11, Sólyom, Orosz 2, Dimitric 1, Lekic 3. Edző: Kristian Michailov
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:3, 11:6, 16:9, 19:15, 22:16. 2. játszma: 7:3, 16:6, 20:15, 22:16. 3. játszma: 7:6, 10:12, 14:16, 21:18, 23:23
Továbbjutott: a Liberec, kettős győzelemmel