Győzni jöttünk a DVTK Arénába!

Idegenben is nyertünk a DVTK Ongropack csapata ellen, így párharcunk 3:1 arányban a mi győzelmünkkel zárult!

A várakozásoknak megfelelően már az első szett is szorosan indult. A hazai pályán magabiztosan játszó DVTK Ongropack határozott játékkal indított és 1-2- ponttal mindig előttünk járt. 12:8-as hazai előnynél vezetőedzőnk időt kért. A diósgyőri alakulat azonban még inkább begyújtotta a rakétákat(18:12). Hatalmas hátrányból szépen lassan 21:19-re visszakapaszkodtunk, ekkor a Diósgyőr vezetőedzője hívta magához csapatát. Pérez Ramos pontjával egyenlítettünk(22:22) majd az ellenfél hibájának köszönhetően átvettük a vezetést. A DVTK még egyszer egyenlített(23:23)de Pérez Ramos támadásával és Laskowska sáncával megszereztük a szükséges 2 pontot a szettgyőzelemhez.(25:23)

Ahogy az első szettet, úgy a második játékrészt is a DVTK kezdte jobban(8:5). Itt is visszakapaszkodtunk, majd 10:9-nél átvettük a vezetést! Két hibánk miatt egyenlített a hazai csapat és előnybe került. 16:14-nél vezetőedzőnk időt kért. Nagy küzdelmet, látványos labdameneteket láthatott a szurkolótábor. 18:18-nál ismét egyenlő állást mutatott az eredményjelző. A végjátékban DVTK mindig lépéselőnyben volt, a győztes pontot pedig támadási hibánk adta meg a hazai csapatnak.(25:21)

A harmadik játékrész is DVTK előnnyel indult(7:3) 14:14-nél Szerényi ász nyitásával sikerült felzárkóznunk, és megkezdődött a fej fej melletti csata.(17:17) 22:20-as előnyünknél az ellenfél mestere időt kért, de Pérez Ramos elképesztő támadássorozatát nem sikerült megállítani 25:22 arányban megnyertük a szettet.

Szorosan indult a negyedik szett, 9:5 -nél sikerült először ellépnünk, a DVTK nagyon küzdött, de egyenlíteni nem tudott. 17:13-nál tudtunk jelentősebb előnybe kerülni. Ezután zsinórban 5 pontot szereztünk. (22:14) Ellenfelünk szépített ugyan, de ezt a fórt már nem tudta behozni. Cestero Cruz ütötte le a szezon utolsó pontját, ami a DVTK Ongropack elleni párharc győzelmén kívül, az Extraliga 7. helyét jelenti számunkra!

Egy sok kihívást és küzdelmet hozó szezon zárult le ezzel a mérkőzéssel, amiről értékeléseket a következő napokban olvashatnak felületeinken.

Varga Tomas vezetőedző: Nagyon fontos helyzetben, sok szempontból fontos győzelmet arattunk egy olyan DVTK ellen, ami a szezon végére szépen összeállt. Egy mérkőzés sem volt könnyű ellenük, jó formában érkeztek az előző párharcból. Örülök, hogy hazai pályán kétszer, és végül idegenben is le tudtuk győzni őket. Annak is örülünk, hogy a bajnokság végén szurkolóink hazai környezetben is tudtak velünk győztes meccset ünnepelni! Köszönjük ezúton is nekik a biztatást, és hogy jóban- rosszban a csapat mellett álltak!

DVTK Ongropack-SZBRA:(1:3)