Hazai pályán egyenlített a DVTK Ongropack

A diósgyőri csapat nyerte a párharc második mérkőzését!

Szorosan indult az első szett(6:6). 9:6-nál sikerült számottevően ellépnünk. 2-3 pontos előnyünket sokáig tartottuk. A diósgyőri alakulat 19:19-nél ért be minket, ezután már csak 1-2 pontos különbség volt a csapatok között. Izgalmasan alakult a végjáték, amihez Cestero Cruz és Szerényi is hozzátette a magáét(25:25), az egyenlő állás után azonban a Diósgyőr egymás után 2 pontot behúzott. (27:25)

Fej fej mellett kezdődött a második játszma is, 9:5-nél itt is sikerült komolyabb előnybe kerülünk A DVTK elképesztő szívóssággal kapaszkodott, és 14:14-gyel egyenlített, ezután kiélezett küzdelem következett. (15:15, 18:18) 19:18-as hazai vezetésnél Varga Tomas magához szólította játékosait, sokat azonban ez sem segített. Ellenfelünk tovább gyarapította a pontjait(22:19). Mi sem tettük fel a kezünket, Cestero Cruz és Pérez Ramos is pontot ütött, Szerényi pedig szépen blokkolt és támadott, amivel átvettük a vezetést. (25:24) A hazai csapat is éles maradt, egymás után 2 pontot gyűjtött(26:25) a győztes pontot pedig Pérez Ramos elhibázott támadásának köszönhette.(27:25)

Tudtuk, hogy a harmadik szettet mindenáron dominálnunk kell! 12:6- os fórunknál úgy tűnt ezzel nem is lesz gond, de a DVTK legalább annyira akarta ezt a szettet, mint mi! Komoly akciót indított a csapat, majd 16:16-nál egyenlített! Később is még egyszer sikerült meglódulnunk, ellenfelünk pontos támadásokkal és egy ász nyitással 24:20-as vezetésünket is behozta(24:24), ezután pedig zsinórban 2 pontot szerzett és győztesen került ki a végjátékból.( 26:24)

A párharc első szoros mérkőzése után tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, és hogy ma is egy erős DVTK-ra számíthatunk! A csapat hazai pályán végig veszélyes ellenfél volt a rájátszásban. A  párharc első megnyert meccse utáni nagyobb nyomás okozhatta, hogy mi viszont ma a döntő pillanatokban bosszantó hibákat vétettünk, és sokszor nem volt elég bátorságunk befejezni a labdameneteket.

A három nyert mérkőzésig tartó párharc következő találkozóját hazai pályán, a Balaton Szabadidő és Konferencia Központban játsszuk, április 19-én, pénteken, 18 órától. Ott már nem bizonytalanodhatunk el! Szükségünk van a győzelemre! Várjuk füredi szurkolóinkat, reméljük minél többen a helyszínen biztatják majd a csapatot!

Varga Tomas vezetőedző: Nagyon csalódottak vagyunk. Ezüsttálcán adtuk a győzelmet a Diósgyőrnek, mert minden szett a kezünkben volt, de elhamarkodott döntésekkel, és az ezekből adódó hibákkal az összes végjátékot elveszítettük. Bosszankodhatunk ezen, de az most nem segít rajtunk. Nagyon gyorsan össze kell kapnunk magunkat, mert otthon bátrabban kell játszanunk, és mindent megtenni a győzelemért!

DVTK Ongropack-SZBRA (3:0)