Győzelem hazai pályán!

Kategória: Felnőtt

Ismét előnyben vagyunk!

Egyből 3 ponttal indított a DVTK, de gyorsan egyenlítettünk és 6:3-ra elhúztunk, ekkor a vendégek időkérése szakította meg a játékot, a lendületünket azonban kicsit sem. Berkó elképesztő nyitássorozatával sikerült nagyobb előnyre szert tenni. Ászaival szinte sokkolta az ellenfelet és hatalmas magabiztosságot adott csapatunknak! Már 12:3-ra duzzadt az előnyünk, mikor a DVTK újabb időkéréssel próbálkozott. Ez sem segített rajtuk, továbbra is kíméletlenül gyűjtöttük a pontokat, esélyt sem adva ellenfelünknek a felzárkózásra. 20:7-es vezetésünknél már behozhatatlan előnybe kerültünk.(25:14)

A határozott játékunk a második játszmában is folytatódott, igaz az ellenfél már nem adta magát olyan könnyen! Szorosan indult a szett(7:7) és később sem hagytak alább az izgalmak. Fej fej mellett teljesített a két csapat. 12:10-es DVTK előnynél Varga Tomas vezetőedzőnk időt kért. Felzárkóztunk, de meglépni nem tudtunk. A Diósgyőr 1-1 ponttal mindig megszökött. Hosszú és izgalmas labdameneteket láthatott a népes szurkolótábor. Már három pontra nőtt ellenfelünk előnye, mikor vezetőedzőnk újból időt kért.(19:16) Ismét sikerült egalizálnunk, majd a vezetést is átvettük.(21:20) Visszatért a lendületünk és a magabiztos játékunk, ezután pedig már megállíthatatlanok voltunk, végül Laskowska pontja lezárta a szettet. (25:21)

A harmadik játékrészt a DVTK kezdte jobban(10:5).Jelentős előnyüket pedig sokáig nem is tudtuk behozni.(18:11)A diósgyőri alakulat nagyon lendületben volt. Elképesztő küzdelemmel lépésről lépésre felzárkóztunk(20:19), de ellenfelünk innen is meglépett. 24:20-as előnyüknél három szettlabdát is sikeresen hárítottunk, ám a negyediket már érvényesítette a vendégcsapat.(23:25)

A negyedik játszmában a DVTK folytatta menetelését. A szoros kezdet után nagyobb fórt küzdött ki.(12:7) Jól irányzott nyitásokkal sikerült zavart kelteni a nyitásfogadásunkban, így nem tudtunk hatékonyan támadni. A DVTK nagyobb előnyénél vezetőedzőnk lehetőséget adott néhány játékosának a pihenőre, így Krakoczki, Kobaidze és Gatard is pályára lépett. Bár jó energiákat hoztak, fordítani nem tudtak az álláson. 19:9-es DVTK előnynél Varga Tomas időt kért, de így is megmaradt a 10 pont különbség. 24:14-nél még hárítottuk a DVTK szettlabdáját  de a másodikat már nem tudtuk megfogni.(15:25)

Láthatóan jót tett kezdő játékosainknak a pihenő, mert higgadtan és koncentrálva tértek vissza a mindent elődöntő szettre. Zsinórban 4 füredi ponttal indult az ötödik játszma. Jól védekeztünk és pontosan támadtunk, így jelentősebb előnyre tettünk szert. (8:3) 10:5-ös fórunknál a DVTK időt kért, de a lendületünket ez sem törte meg. Elszántságunk és a csapat ereje beérett, végül Wojcik pontjával, nagy különbséggel nyertük meg a mérkőzést eldöntő szettet.(15:6)

Igazán parázs hangulatú meccs volt. A játékosok és az edzők is láthatóan feszült pillanatokat éltek át. A két vezetőedzőt a harmadik szettben piros lappal figyelmeztették a játékvezetők.

Szurkolóinknak köszönjük, hogy végig lelkesen biztatták a csapatot!

Az eddig az NB2-es csapatunkat erősítő Szabó Krisztina egy ideje már a felnőtt csapattal edz, ma pedig már másodszor a felnőtt keretet erősítette! Kobaidze Magda pedig a grúz válogatottban való szereplése után ma ismét a pályán volt.

A három nyert mérkőzésig tartó párharc következő találkozója április 23-án, kedden 18 órától lesz a miskolci DVTK Arénában, ha ott is nyerünk, az már a végső győzelmet jelentheti számunkra az Extraliga 7. helyezéséért vívott csatában!

Varga Tomas vezetőedző: Megjártuk a poklot és  mennyországot is ezen a mérkőzésen. Egyetlen dolog, ami fontos, a győzelem, és ennek örülünk!

SZBRA-DVTK Ongropack:(3:2)