Itthon a 3 pont! – Hazai pályán győztünk a DVTK Ongropack csapata ellen!

Három akadémistánkkal a kezdőben szereztük meg a 3 pontot!

Az elmúlt hetek nehézségeihez alkalmazkodva, ismét egyedi felállásban kezdtük a meccset, hiszen Nacsa-Pekárik Eszter most sem tudott pályára lépni, Berkó Liliána pedig betegséggel küzd. Nagy Emese és Szakály Stefánia már megszokhatta az elmúlt hetekben, hogy sok időt tölt a pályán, és nehéz helyzetekben is számít rá a  csapat, Krakoczki Csengének azonban ez volt az első mérkőzése, amit teljesen végigjátszhatott, ráadásul kezdőként! Fiatal játékosaink ezen a mérkőzésen is bizonyították, hogy jól kiegészítik a rutinos csapattársaik munkáját!

A vendégek kezdték jobban a találkozót, de Pérez Ramos és Cestero Cruz pontjaival gyorsan behoztuk a lemaradást. Ezután is szoros volt az állás, sokáig fej fej mellett teljesített a két csapat. 17:14-nél azonban már három ponttal vezettünk, ezt az előnyt pedig a játszma végéig sikerült tartanunk. 23:19-es fórunknál a vendégek kikérték második idejüket, de megállítani így sem tudtak minket, 25:20-ra nyertük a szettet.
A második játszmát is a diósgyőri alakulat kezdte lendületesebben, ráadásul pontatlanságunk miatt több hibát is vétettünk, ami szintén ellenfelünknek kedvezett. 10:5-ös DVTK Ongropack előnynél vezetőedzőnk időt kért, a helyzet azonban nem sokat változott, a vendégek előnye megmaradt, így 16:10-es vezetésüknél Kristian Michailov ismét időkéréssel próbálkozott. Lépésről lépésre faragtunk a hátrányunkból, 23:20-nál már csak 3 pont lemaradással kellett megküzdenünk, koncentráltan játszottunk, szép blokkokat mutatva.  23:23-nál egyenlítettünk, de ellenfelünk sem aludt el, izgalmas fej fej melletti elnyújtott végjáték következett a szettgyőzelemért. Végül 31:29-re a DVTK Ongropack nyerte a játékrészt.
A harmadik szettben határozottabban megindultunk, 8:4-es vezetésünknél a vendégek  mestere időt kért, de előnyünket a jótanácsok ellenére is sikerült tartani. 18:17-nél már csak 1 ponttal vezettünk, mikor vezetőedzőnk magához hívta a csapatot, ami után egyből 2 pontot szereztünk, egyet Pérez Ramosnak, másikat ellenfelünk hibájának köszönhetően. Ezután a DVTK felzárkózott (20:20), de visszavettük a vezetést, ismét izgalmas végjáték következett, 24:23-nál Kristian Michailov kikérte második idejét, végül 25:23-as eredménnyel lezártuk a szettet. A negyedik játékrészben a vendégek ismét nagyon megindultak, 9:4-es vezetésüknél mesterünk kért időt, a különbség pedig lassan apadni kezdett. 12:12-nél egyenlítettünk, de ezután ellenfelünk még kétszer meglépett, ami újra minket késztetett felzárkózásra! Egy pillanatra sem unatkozott a szurkolótábor, 21:21-nél szép blokkokkal és támadásokkal mentünk előre, de ellenfelünk is összehangolt játékot játszott, végül 24:23- nál Pérez Ramos meccslabdához juttatta a csapatot, amit aztán ő maga érvényesített, ezzel megnyerve a szettet és a mérkőzést. (25:23)
Büszkék vagyunk, hogy három akadémistával a kezdő csapatban tudtunk kiállni, és bár nehezen, de sikerült megszerezni a 3 pontot!

NAGYON KÖSZÖNJÜK SZURKOLÓINKNAK A RENGETEG ADOMÁNYT, AMIVEL A MÉRKŐZÉSRE ÉRKEZTEK, HÉTFŐN ELJUTTATJUK EZEKET A BALATONFÜREDI SZOCIÁLIS ALAPSZOLGÁLTATÁSI KÖZPONTBA, RÁSZORULÓ CSALÁDOK RÉSZÉRE!

Csapatunk legközelebb december 23-án, szombaton 18 órától lép pályára a MÁV Előre Foxconn csapata ellen, Székesfehérváron a Videoton Oktatási Központban. A találkozót a Hunvolley TV élőben közvetíti!

SZBRA-DVTK Ongropack (3:1)