Kőkemény, végletekig kiélezett csatában maradtunk alul

Az első két, elrontott szett után magunkra találtunk, egyenlítettünk, majd meccslabdák sorát hárítottuk, de nem sikerült megszereznünk a győzelmet.

Nem úgy indult a találkozó, ahogyan szerettük volna: meglepően idegesen, sok hibával játszottunk. Miként az első meccsen is történt, a Békéscsaba minden apró hibánkat ponttal büntette, így nagyon gyorsan biztos előnybe került a vendégcsapat. Vezetőedzőnk, Kristian Michailov nem is várt sokáig, s 7–2-es  csabai vezetésnél időt kért. Azonban hiába volt minden edzői szó, nem sikerült megtalálni a játékunkat. Nem túlzás állítani, annyi apró, koncentráció hiánya okozta hibát ejtettünk, mint az első mérkőzésen összesen. A második idejét 16–6-nál kérte ki edzőnk, majd Nika Boshnakova helyett Milka Stijepic, Courtney Herbin-Baker helyére pedig Agata Michalewicz érkezett. Sikerült ugyan megakadályoznunk, hogy tovább növekedjen a különbség, még így is váratlanul sima első játszmát láthattunk. (I. játszma: 14–25)

Sokkal szorosabban indult a második szett: lényegesen koncentráltabban játszottunk, elsősorban Jovana Jankovic kapta el a fonalat. Sajnos 5–5 után ismét bosszantó hibákat ejtettünk, és ezt ismét pontokkal bosszulták meg a vendégek. Amikor 13–7-nél Kristian Michailov időt kért, igen beszédes adat szerepelt a táblán: a vendégek 44 százalékos támadási hatékonyságával szemben mi 22 százaléknál jártunk. Ismét sikerült megállítanunk a csabaiak nagy rohanását, de mivel felváltva este a pontok, a különbség nem csökkent, s rohamosan közeledett a szett vége. Az újabb időkérésünknél 21–15-re vezettek a vendégek, és sajnos hiába volt az edzői tanács, nagyon gyorsan lezárták a szettet. (II. játszma: 19–25)

A harmadik szett kezdődött úgy, ahogyan a mérkőzés elejét elképzeltük. Végre koncentráltnak és pontosnak bizonyult a játékunk, és ennek meg is született az eredménye: elsősorban centereink játéka javult sokat, Nacsa-Pekárik Eszter és Orosz Bianka pontjaival megléptünk három-négy ponttal, és ezt úgy is tartottuk, hogy a vendégek időkéréssel igyekeztek megakasztani bennünket. Ez elsőre nem sikerült, de másodikra igen, és ha nem is könnyen, de a hajrára utolértek bennünket, húsznál egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Hatalmasat küzdött mindkét csapat minden labdáért, jellemzően a szett utolsó labdamenete hét oda-vissza támadás után zárult le – és a mi sikerünket hozta. (III. szett: 26–24)

Nacsa-Pekárik Eszter és Nika Boshnakova pontjaival villámrajtot vettünk a negyedik játszmában, és ugyan a vendégek egy időkérés után öt pontról háromra csökkentették a hátrányukat, az irányítást nem adtuk ki a kezünkből. Az első meccshez hasonlóan nagy csata zajlott a pályán, az elődöntőhöz méltóan. A mezőnyben hatalmasakat mentettünk, és az összecsapás elején tapasztaltakhoz képest fényévekkel jobban támadtunk. Bár nagyot küzdöttek a csabaiak, nem férkőztek közelebb hozzánk. Végül Nacsa-Pekárik Eszter pontjával zártuk a szettet és egyenlítettünk. (IV. szett: 25–18)

Nem indult jól a döntő játszma, gyorsan hárompontos előnybe kerültek a békéscsabaiak, de pillanatok alatt sikerült megráznunk magunkat és ötnél egyenlítettünk. Sajnos két kisebb hiba elég volt ahhoz, hogy a térfélcserénél a vendégek vezessenek két ponttal. A BRSE őrizte előnyét, sőt a szett hajrájában négy pontra növelte előnyét, így Kristian Michailovnak kellett ismét időt kérnie. Vissza is jöttünk egy pontra, de a vendégek jutottak rögtön két meccslabdához. De nem adtuk fel, s óriásit játszva tizennégynél ismét egyenlítettünk. Jött egy újabb békéscsabai meccslabda, majd az egyenlítésünk, végül negyedszer is ellenfelünk jutott oda, hogy lezárhassa a mérkőzést: sajnos meg is tette. (V. szett: 15–17)

Kristian Michailov: – Nagyot küzdött mindkét csapat, megint olyan mérkőzést játszottunk, amely jó hírét viszi a röplabdának. Az első két szettben nem találtuk a játékunkat, elképzelhető, hogy nem jó döntést hoztunk a kezdő hatost illetően. De nem adtuk fel a meccset, nagyon büszke vagyok arra, ahogyan a csapat küzdött az utolsó három szettben. Kevés különbség van a két együttes között, tovább harcolunk a döntőbe jutásért.

Tóth Gábor: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Megvolt a taktikánk és a biztos vezetés, amire jól rá is ültünk. Viszont, mint már oly’ sokszor ebben a szezonban, amikor nagyon nehéz helyzetbe kerültünk és a kés ott volt a torkunkon, akkor előhúztuk azokat a jó megoldásokat, amiket már az első két szettben is alkalmaztunk. Ezekből tanulni kell, nem pedig elkövetni újra ugyanazokat a hibákat, és a Füred sem fogja feladni a párharcot annak ellenére, hogy 2–0-ra mi vezetünk.

Szent Benedek Röplabda Akadémia–Swietelsky-Békéscsaba 2:3 (-14, -19, 24, 18, -15)
Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés, Balatonfüred. Vezette: Kiss, Adler.
SZBRA: Vacsi 3, Koleva 6, Boshnakova 24, Nacsa-Pekárik 6, Herbin-Baker 4, Pérez Ramos 11. Csere: Fáth, Balogh (liberók), Michalewicz, Stijepic, Jankovic 16, Orosz 2. Vezetőedző: Kristian Michailov.
BRSE: Drpa 29, Vasileva 9, Bodnár 11, Aktas 24, Mosher 6, Bagyinka 6. Csere: Molcsányi (libero), Karhu, Glemboczki 2, Oliinyk, Szatmári. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A három győztes meccsig tartó párharcban 2-0-ra vezet a Swietelsky-Békéscsaba, folytatás vasárnap 17 órakor idegenben.