Nincs még vége semminek, csütörtökön hazai pályán szeretnénk még játszani

Kategória: Felnőtt

Nem hibázhatunk többet az elődöntőben, a harmadik meccs előtt 2-0-ra vezet a Békéscsaba, egy győzelem hiányzik a továbbjutásukhoz.

Sokáig emlékezetes két mérkőzésen van túl a csapatunk az elődöntőben a Békéscsaba ellen. Annak ellenére, hogy mindkét alkalommal ellenfelünk nyerte az öt szettes csatákat, vezetőedzőnk, Kristian Michailov joggal büszke a lányokra.

Nemcsak a lányokra, de az egész klubra büszke vagyok. Az elmúlt három hónapban remek munkát végeztünk, ezt mindenki látja. Sajnos, a sport ilyen, a meccs végén 1-2 szituációban ők voltak szerencsésebbek, apróságokon múlt az eredmény.”  értékelt trénerünk.

Annak ellenére, hogy a Békéscsaba egy lépésre van a döntőbe kerüléstől, a küzdelem továbbra is nyitott. A jelenlegi különbség könnyen csökkenthető a harmadik, vasárnap 17 órakor kezdődő békéscsabai meccsen.

Folyamatosan elemezzük, hogy hol és miben hibáztunk, és ugyan szűk az idő, de azon dolgozunk, hogy ezeket kiiktassuk. Motivált a csapat, mindenki szeretné, ha szerdán ismét hazai pályán találkoznánk a csabaiakkal. Nehéz dolgunk lesz, de nincs veszítenivalónk, mindent bele kell adnunk, hogy nyerni tudjunk idegenben. mondta Kristian Michailov.

A lila-fehérek célja természetesen már vasárnap a döntőbe jutni.

Erősek vagyunk, de a szezon végén meg kellene tanulnunk ezt az erőt optimálisan beosztani. Igazságos a 2–0-s vezetés, mert mi éltünk a lehetőségeinkkel. Fizikálisan jobb állapotban vagyunk annak ellenére, hogy náluk talán nagyobb a mozgástér a cserelehetőségeket illetően, szóval nem félek attól, hogy hosszú meccs lesz, rövid pedig csak akkor lehet, ha mi gyorsan nyerünk. Most kizárólag erre kell fókuszálni, nem az előző kettőre és nem is a tétre, mert az nem vezet jóra. Lépésről lépésre, szettről szettre kell építkeznünk.” nyilatkozta a Swietelsky-Békéscsaba hivatalos oldalának Tóth Gábor vezetőedző.

Az elődöntő harmadik összecsapása 17 órakor kezdődik a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban, a mérkőzést a Hunvolley TV élőben közvetíti.

A három győztes mérkőzésig tartó párharcban  2–0-ra vezet a Békéscsaba.