Komoly ellenállást jelentettünk a Kaposvárnak, de megtörni nem tudtuk őket!

A Kaposvár jutott a legjobb 4 közé az Extraligában!

Az első szettben hamar sikerült hárompontos előnyre szert tennünk. (7:4) Időt is kért a hazaiak edzője, majd szépen lassan felzárkózott ellenfelünk, de ismét sikerült meglódulnunk és többpontos előnyt kiépítenünk. (14:10) A Kaposvár az előző, csütörtöki találkozó után ma is egy ellenálló Balatonfüredre számíthatott, ezt a formánkat pedig hoztuk is. 18:15-ös fórunknál ismét időkéréssel próbálkozott a hazaiak mestere, de megtörni így sem sikerült a lendületünket, magabiztos játékkal, 25:18-as eredménnyel vittük a szettet.

A második játszmát a Kaposvár indította jobban, 7:3-as vezetésüknél Varga Tomas vezetőedzőnk időt is kért, de az előnyük így is maradt. 15:9-nél mesterünk ismét igyekezett felrázni csapatát, a kaposvári iramot azonban most nem tudtuk megtörni. (21:13) Sikerült még szépítenünk, de a szettgyőzelemnek a Kaposvár örülhetett. (25:20)

Dinamikus játék  jellemezte mindkét alakulatot a harmadik szettben, amit az eredményjelző is jól mutatott. Sokáig legfeljebb 1-1 ponttal tudtak ellépni a csapatok. Kétpontos előnyünknél a hazai csapat időt kért(18:16) majd Varga Tomas is magához kérte csapatát. 20:20-as egyenlő állás után fordulatos játék következett. 22:24-es előnyünknél ellenfelünk kétszer hárította szettlabdánkat, majd ismét sikerült meglépnünk egy ponttal. (25:24) Ezután a KNRC felzárkózott és megkezdődött a feszült csata. 28:27-tel a hazaiak átvették a vezetést, és leütötték a győztes pontot. (29:27)

A negyedik szettben 10:7 arányban elléptünk, a Kaposvár azonban felzárkózott, és átvette a vezetést. (12:11) A Somogy vármegyei csapat ezután markánsabb előnyre tett szert. (18:13) 24:19-nél meccslabdához jutottak, amit kétszer sikerült hárítanunk, de az utolsó pont a hazaiaké lett. (25:21)

A KNRC 3:1 arányban nyerte a mai mérkőzést, és mivel a korábbi két találkozónkon is győzelmet aratott, a Somogy vármegyei csapat jutott az Extraliga legjobb 4 alakulata közé.

Varga Tomas vezetőedző: Gratulálok a Kaposvárnak a továbbjutáshoz. Türelmesebbek voltak és a fontos labdamenetekben pontosabbak is. Nagyon szerettük volna meghosszabbítani a szériát, ma is a kezünkben volt a lehetőség, de sokszor hibáztunk. Örülök viszonyt annak, hogy a csapat tett egy lépést előre, agresszívabb lett a támadásunk, és vesztett helyzetben is harcoltunk. A szezonnak még messze nincs vége, egy rövid pihenő után dolgozunk tovább, és szeretnénk minél jobb helyezéssel zárni!

KNRC-SZBRA (3:1)