Kaposvár nyerte a negyeddöntő második mérkőzését!

Két szettben legyőztük, háromban megszorongattuk a KNRC csapatát!

Sok hibával kezdtük az első szettet, emiatt a Kaposvár korán meglódult. 8:3-as vezetésüknél időt kért Varga Tomas vezetőedzőnk, ezután szépen lassan felzárkóztunk és a játszma közepénél egyenlítettünk(13:13). Laskowska sáncával átvettük a vezetést. (15:14) Ezután szoros fej fej melletti küzdelem következett, hol az egyik hol a másik csapat került előnybe. 19:17-es előnyünknél a vendégek időkéréssel igyekeztek megtörni lendületünket, de így is előnyben maradtunk, tovább gyűjtöttük a pontokat és bár ellenfelünk nagyon igyekezett egyenlíteni, 24:22-nél egy rossz nyitásuk nekünk kedvezett és behúztuk a játszmát  (25:22)

Az előző szett sikere hatalmas önbizalmat adott csapatunknak, a játszmát pontelőnnyel kezdtük, a Kaposvár felkapaszkodott ugyan, de ismét sikerült kissé ellépnünk.(10:6) Fordulatos játék következett, látványos labdamenetekkel. A Somogy vármegyeiek sem vették takarékra a játékuk lendületét, 12:12-vel egyenlítettek, ezután ismét nagyon szoros, izgalmas csata kezdődött. (15:15,17:17) A Kaposvár edzője piros lapot kapott. 19:17-es előnyünknél a vendégek időt kértek, sikerült is felzárkózniuk, de ezt sem hagytuk szó nélkül. 24:22-es vezetésünknél mesterünk időt kért, majd Cestero Cruz pontjával nyertük a szettet. (25:22)

A harmadik szett is szorosan indult, az izgalmak tovább fokozódtak a pályán és a lelátón is! 15:12-es Kaposvári vezetésnél vezetőedzőnk időt kért, ami után sikerült felzárkóznunk és egyenlítenünk.(17:17) 21:20-nál átvettük a vezetést, majd egy rendkívül izgalmas csata következett, kiegyenlített teljesítményekkel. 22:22-től kezdődött a kiélezett küzdelem, amiből egy elhúzódó végjáték lett. 25:25-tel sikerült ismét felzárkóztunk, majd ezt a bravúrt még többször megismételtük.(27:27 ,28:28) Végül azonban 31:29-es eredménnyel alulmaradtunk a játszmában.

A feszült küzdelem a negyedik szettben is folytatódott! Számottevő előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni. Sokáig 1-2 pont különbség volt csupán a két alakulat között. 16:14-es kaposvári vezetésnél vezetőedzőnk magához hívta csapatát, ami után rögtön be is gyűjtöttünk egy pontot. Ennek azonban most nem örülhettünk sokáig, apró hibáink miatt is, ellenfelünk gyorsan négypontos előnybe került (19:15). Koncentrált játékkal tudtunk ebből faragni (22:19), de a hátrányt behozni már nem sikerült. A Kaposvár 25:19 arányban nyerte a szettet.

Az ötödik játékrészben 5:2 -es kaposvári vezetésnél időt kértünk, sikerült is még néhány figyelemre méltó megoldással pontot szereznünk (13:9), de egyenlíteni nem tudtunk. 14:12-es állásnál egy rossz nyitásunknak köszönhetően a Kaposvár behúzhatta a szettet és a mérkőzést. (15:12)

Köszönjük szurkolóinknak a csapat lelkes biztatását!

Varga Tomas vezetőedző: Az első két szettet nagyon határozott játékkal hoztuk, a taktikát is betartottuk, de most sem tudtuk jól befejezni a mérkőzést. Közel voltunk a jó befejezéshez, de elfáradtunk. Remélem, hogy vasárnapra kipihenjük magunkat, és még egy lapáttal rá tudunk tenni a teljesítményre!

A negyeddöntő harmadik mérkőzését február 25-én, vasárnap délután 4 órától játsszuk a Kaposvár Arénában. Ezt a mérkőzést a Hunvolley TV élőben közvetíti! A találkozók az egyik csapat 3. győzelméig tartanak. A győztes a legjobb 4 gárda között bizonyíthat tovább!

SZBRA-KNRC (2:3)